• امروز : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 July - 2024
3

انقلاب ذهنی برای تحول به قلم مصطفی شرعی زاده :

  • کد خبر : 977
انقلاب ذهنی برای تحول به قلم مصطفی شرعی زاده :

پایگاه خبری تحلیلی دنا نیوز : پدیده پرقدرت و جدید لطفأ این چند خط را با دقت بخوانید و به جزئیات توجه کنید.با تشکر من سعی میکنم درباره لایه های پنهان تحولات سیاسی مرتبط با انتخابات نوشته ی شفافی را به اشتراک بگذارم و به ابعاد مهم بپردازم. یک تغییر عمیقی در مدل تصمیم سازی […]

پایگاه خبری تحلیلی دنا نیوز :

پدیده پرقدرت و جدید

لطفأ این چند خط را با دقت بخوانید و به جزئیات توجه کنید.
با تشکر

من سعی میکنم درباره لایه های پنهان تحولات سیاسی مرتبط با انتخابات نوشته ی شفافی را به اشتراک بگذارم و به ابعاد مهم بپردازم.

یک تغییر عمیقی در مدل تصمیم سازی در جبهه انقلاب در حال شکل گیری است که اساسا قابل کنترل نیست، اسم آن را انقلاب ذهنی برای تحول می نامم.
این پدیده هرجا که تشخیص دهد رویکرد تحولی وجود دارد می ایستد.

آرام آرام نقش بیش تر و موثر تری در مسائل سیاسی و اجتماعی کشور پیدا می‌کند خیلی زود همدیگر را پیدا می‌کنند و هماهنگی فکری آن ها خیره کننده است.

جامعه انقلابی و مذهبی با پدیده جدیدی از کنشگران تحول خواه روبه رو است، بدنه ای که هرگز از سوی متولیان جبهه جدی گرفته نشد

ویژگی این کنشگران این است که خارج از چارچوب های متعارف ،خودشان بدون واسطه رشد کرده اند ،رسانه دارند و مستقل و بدون پول پاشی رشد کرده اند و همدیگر را مکمل می دانند و پیدا میکنند،
مدل رفتاری آن ها متفاوت از جریان های سنتی است ،مستقل عمل می کنند و هرچه را که بخواهند به عنوان یک مساله ملی و اساسی و گفتمانی تبدیل می کنند.

روز به روز نقش آن ها در جامعه انقلابی و ایرانی بیشتر می شود و پدرخواندگان را بخشی از زنجیره مشکلات کشور و بی توجهی به ظرفیت ها و جوانان می دانند.

مانع مهمی برای حکمرانی جریان های پر نفوذ بر جبهه انقلاب می شوند و اساسا بر اساس قواعد نانوشته هماهنگی های بی سابقه ای برای مسائل کشور دارند.

این پدیده توان خلق بازی و یا برهم زدن آن را بخوبی دارد و بعینه در انتخابات مجلس شورای اسلامی نمونه آن را دیدیم،این جریان سعی می‌کند سبک نفوذ و تاثیر گذاری خود را از جامعه و مردم آغاز کند و روند رشد و مدیریت افکار عمومی را از پایین به بالا هدایت کند تا دایره تاثیر نسخه های بالادستی برخی مهندسین سیاسی نظیر شورای ائتلاف را از کار بیندازد

این پدیده روز به رو در حال رشد و ترقی است و پذیرش دیکته های بادلاستی را ندارد و صرفا لیدر گفتمانی را پذیرا هستند.

به هر حال جبهه انقلاب، انتخاب دستوری و تحکمی از سوی یک عده محدود را بر نمی تابد. و این موضوع اگر به آن پرداخته نشود شکاف ها بیشتر خواهد شد.

شاهد این موضوع فشار و اضطراب چند روزه برخی از متولیان جبهه انقلاب به خواسته میلیون ها انقلابی بود. که هرگز آن را فراموش نخواهیم کرد

نگاه بالا به پایین برخی باعث گسل های بسیار زیادی شد. موضوعی که جوانان انقلابی را بر این داشت که خود را رشد دهند و به توانمندی های خود اعتماد کنند. رسانه سازی کنند و جامعه انقلابی را متوجه خود کنند. از بزرگان جبهه انقلاب که هرگز به توانمندی ها و شایستگی آن ها اعتماد نکردند فاصله بگیرند.

بترسید و به این موضوع عمیقا فکر کنید. کسانی که بدون کمک شما رشد کرده اند و به تاثیر گذاری مهمی رسیدند دشمن و رقیب شما نیستند. بلکه سرعت پیشرفت آن ها نشان دهنده استعداد و توانمندی های آن هاست که در سی سال گذشته در اولویت شما قرار نگرفتند.

مدل حکمرانی در جبهه انقلاب و به صورت کلی در جامعه سیاسی کشور به تغییر اساسی نیاز دارد.

نگاه تحکمی موجود در رفتار و اندیشه برخی مدعیان جبهه جای خود را باید به شایسته سالاری و نگاه نخبگانی بدهد

هیئت های نخبگانی و جوانان انقلابی باید در تصمیم سازی های سیاسی جبهه انقلاب مشارکت واقعی پیدا کند. و این موضوع به طراحی مدل مشخص و دقیق نیاز دارد. تا به شکاف های احتمالی در پیشامد های آینده پایان دهد یا سطح آن را کاهش دهد.

ستادمرکزی دکترجلیلی در کهگیلویه

ادامه دارد…..

لینک کوتاه : https://denanews.ir/?p=977