پاسخگویی وزیر ارشاد درباره عدم حمایت از خبرنگاران و هنرمندان!

به گزارش دنانیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار با اشاره به طرح سؤال خود از سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:‌ متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد کم‌کاری وزارت ارشاد در خصوص بیمه، تسهیلات و شغل پایدار هنرمندان، اصحاب رسانه و خبرنگاران هستیم.

وی با بیان اینکه کسی پاسخگوی این موضوعات نیست، گفت: اینجانب از وزیر ارشاد سؤال کردم تا وی با حضور در مجلس پاسخ دهد چه کسی مقصر کوتاهی در حق و حقوق این اقشار عزیز است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: در دوران کرونا نیز شاهد بروز برخی مشکلات برای هنرمندان،‌ اصحاب رسانه و خبرنگاران بودیم اما متأسفانه سیاست درستی برای رفع این مشکلات مشاهده نکردیم.

حجت‌الاسلام ذاکر با بیان اینکه سؤال اینجانب در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد، گفت: وزیر ارشاد باید پاسخگوی این سؤال باشد.

وی همچنین با اشاره به سؤال دوم خود از وزیر ارشاد گفت: چندی پیش و در زمان جنگ قره‌باغ وزیر ارشاد اظهاری داشت که باعث نگرانی‌های مردم منطقه ما شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: وزیر اعلام کرد که اصناف،‌کسبه و مغازه‌ها حق استفاده از زبان محلی برای نامگذاری مغازه‌ها را ندارند.

حجت‌الاسلام ذاکر با بیان اینکه طبق اصل 15 قانون اساسی هر کسی باید زبان مادری خود را یاد بگیرد و از آن استفاده کند، گفت: وزیر ارشاد باید پاسخ دهد که چرا چنین اظهارنظری داشته و موجب تشویش اذهان مردم منطقه ما شده است.

وی با بیان اینکه این سؤال هم در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد، تأکید کرد: وزیر باید با حضور در کمیسیون پاسخگوی این سؤال باشد.

انتهای پیام/

  • منبع : سایت الف