موضع دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد درخصوص ضرب‌و‌شتم خبرنگار لنده‌‌ای توسط هوادارانِ یکی از مسئولین

به گزارش دنانیوز؛ “بسم الله الرحمن الرحیم”
متاسفانه باخبر شدم برادر حجت همتی‌فر از همکاران رسانه‌ای ما و فعال سیاسی و رسانه‌ای در شهر لنده، مورد ضرب‌و‌شتم تعدادی از عناصر کج‌فهم و خشک‌مغز قرار گرفته است.

جهت اطلاع یافتن از صحت ماجرا، طی تماسی با ایشان و البته عناصر موثق و مطمئن در شهرستان لنده، دریافتم که وی قبل از این حادثه نیز چندین بار مورد تهدید حقیقی و مجازی قرار گرفته‌اند.

گویا وی در مورد مسائل بومی و مطالبات مردمی و در نقد مسئولین کهگیلویه‌ی بزرگ به تهیه گزارش‌های خبری و تحلیل می‌پردازند.

اخیراً متاسفانه به کرات در فضای مجازی و واقعی مشاهده شده است که برخی از هواداران و نزدیکان خاص‌الخاص برخی از آقایان که تصور می‌کنند به علت حضور مجدد در قدرت، حق دارند دیکتاتور‌مآبانه و انحصارطلبانه هر صدای منتقد و مطالبه‌گرایانه‌ای را در نطفه خفه کنند، هیچ‌گونه پرسش و نقدی را نسبت به محبوب‌هایشان برنمی‌تابند.

جماعتی که هیچ‌گاه در کهگیلویه پاسخگو نبوده‌اند. هیچ‌گاه شفاف نبوده‌اند. هیچ‌گاه پیرامون عملکرد خویش حاضر نشده‌اند در مقابل افکار عمومی و رسانه‌ها قرار بگیرند و حق پرسشگری را برای مردم به رسمیت بشناسند.

ضرب و شتم اهالی رسانه و مطالبه‌گران اجتماعی را نشات گرفته از فرهنگ سیاسیِ عقیم، محدود و ضیقِ ناشی از جمود، تعصب و بت‌پرستی سیاسی می‌دانم که نخبگان سیاسی استان و بخصوص برخی از مسئولان، عوامل اصلی این رکود می‌باشند.

اینجانب بدون اینکه با گرایشات سیاسی، بومی و منطقه‌ای این خبرنگار عزیز همراه باشم، اما با آگاهی از اینکه اهالی رسانه، عرصه‌ای سخت و پُر‌مخاطره، ولی کم‌بهره “از حیث مالی” را انتخاب کرده‌اند و اینگونه برای رسالت خویش هزینه می‌دهند، از اتفاق پیش آمده متاثرم و ابراز همدردی می‌نمایم.

اما:

۱- کانون صنفی مطبوعات استان باید این حرکت را محکوم کند و به شکل جدی برای تامین امنیت صنف مظلوم خبرنگاران اقدام عاجل نموده و پیگیر استیفای حقوق همکارمان باشد.

۲- دوستان و همکاران رسانه‌ای استان را به پویش #محکومیت_ضرب_و_شتم_خبرنگار_لنده‌ای دعوت می‌کنم.

۳- از سیستم قضایی استان می‌خواهم که تحت‌تاثیر نفوذِ عوامل سیاسی حامی اراذل قرار نگیرند و از استقلالِ لازم، حریت و عدالت برخوردار باشند و تصمیم قاطع و مبتنی بر قانون را اتخاذ نمایند.

خداوندا به همه ی ما روح عدالتخواهی، جوهر آزادی‌خواهی و انگیزه‌های معنویت‌خواهی را عطا نما، و صبر بر مخالفین و سعه‌ی وجودی را بر ما ارزانی دار.

رونوشت به؛ مسئولین قضایی استان

مسئولین دولتی استان

مسئولین نظامی استان

نماینده‌ی مردم‌ کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی

نماینده‌ی مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/

سعید آتشبار؛ دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد