فسادِ خوب، فسادِ بد!

به گزارش دنانیوز؛ علی آذر؛ پیامبر اسلام(ص) فرمود؛
اقوام و ملل پیشین بدین سبب، دچار سقوط شدند که در اجرای عدالت، تبعیض روا می‌داشتند.

سخن ما در این یادداشت پرداختن به دوگانگی برخی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نسبت به فساد است.

دوگانگی‌ای که اگر جناح مخالف رو به فساد بیاورند فریاد واسلاما وامذهبا‌شان گوش فلک را کر خواهد کرد. ولی کافیست همین فساد از هم‌قبیله‌ای، هم‌فکر و هم‌ایدولوژیکی خودشان باشند که به ناگاه کر و کور و لال می‌شوند.

فقط بحث فساد اقتصادی نیست. در همه زمینه‌ها همین حکم جاریست. مثلا کافیست فلان مداح هفت‌تیرکشی کند، دیگر روزنامه‌های زنجیره‌ای‌شان این ماجرا را تیتر اول خود خواهند کرد. ولی اگر یکی از بزرگانشان قتلی انجام دهد آن را با عنوان تراژدی نقل می‌کنند.

در جناح اصولگرا نیز ماجرا همین است. اگر یکی از پدرخوانده‌های اصولگرایی مدرسه‌ای با شهریه‌ی کلان داشته باشد هیچ مشکلی ندارد. ولی کافیست خدای نکرده این اتفاق در مورد جناح رقیب بیفتد که آسمان و زمین را به هم گره خواهند زد.

برخورد گزينشي با فساد يكی از خصيصه‌های بسیار مضموم است تا جایی كه جهت‌گيری رسانه‌ای پُرتعداد اين دو طیف سیاسی در مواجهه با فسادهای هم‌قبیله‌ای‌شان از تاكتيک‌های عمليات روانی «خبر‌شويی»، «تقطيع و برجسته‌سازی كلام»، «مقصرنمايی»، «دروغ بزرگ»، «چينش تصاوير و عبارات» و «بی‌طرف‌نمايی» بهره گرفته تا درنهايت فساد را تقسيم به «فسادِ خوب – فسادِ بد» كند.

بلی دوستان؛ ما نیز از تبعات حدیث شریف نبوی در امان نخواهیم بود اگر به عدالت با تمامی افراد رفتار نکنیم. اگر قرار بر این باشد که هنگام اجرای عدالت برای مستضعفین باشدت، سخت و محکم برخورد کنیم و یک زاغه‌نشین مثل آسیه پناهی‌ها را با آن شدت برخورد شود ولی وقتی به کاخ‌های آقازاده‌ها رسید بعد از این همه بالا و پایین در دادگاه‌ها برای اثبات زمین‌خواری‌شان این حکم، با مدت زمان طولانی اجرا شود، شک نکنید ما نیز سقوط خواهیم کرد، کما اینکه اقوام قبل از ما نیز سقوط کردند.

انقلاب پیغمبر که بزرگترین انقلاب بود وقتی در دست نااهلان افتاد و در اجرای عدالت تبعیض قائل شدند این انقلاب به تحریف رفت و شد آنچه نباید می‌شد. اکنون ماییم و یک انقلاب دیگر از جنس انقلاب پیغمبر به رهبری روح‌الله بت پ‌شکن.

آری دوستان اگر دست نجنبانیم و حرکت نکنیم این انقلاب نیز سقوطش حتمی است کما اینکه نظر پیرمراد ما نیز همین بود و چنانچه این انقلاب به علت تبعیض در ‌عدالت سقوط کند شک نکنید که اسلام تا قرن‌های قرن نمی‌تواند سر خود را بالا نگه دارد.
والسلام..

انتهای پیام/

  • نویسنده : علی آذر