غیرت شهدا برای جمهوری اسلامی

به گزارش دنانیوز؛ کمیل باقرزاده؛ شنیده‌اید که فرموده‌اند دین اساساً چیزی جز محبّت نیست؛ «هل الدین إلا الحبّ؟» اما منظور کدام محبّت است؟ محبّت «الله» و «اولیاء الله» و هر آنچه به «الله» مربوط می‌شود. یعنی وقتی مؤمنی که در دلت خدا را و اولیاء خدا را و هر آنچه به امر خدا مربوط می‌شود را دوست داشته باشی.
یکی از آن محبّت‌هایی که نشانه و شاخص دین‌داری حقیقی و ایمان انسان است، حبّ به آن چارچوب و نظامی است که خواست و اراده‌ی الهی از طریق آن در جامعه ساری و جاری می‌شود؛ یعنی نظام اسلامی.

به تعبیر امام راحل، این چارچوب که به آن «نظام» می‌گوییم و حفظ آن، حتی از جان خود «ولیّ الله» (که محبّت او هم لازم و حفظ او هم واجب است) هم اهمیتش بیشتر است. چون ولیّ الله هم همه‌ی تلاشش این است که نظام اسلامی را شکل بدهد تا در چارچوب آن، دین خدا حاکم شود و انسان‌های مؤمن تربیت شوند تا هدف خلقت (عبودیت خدا) محقق شود. چون بدون نظام، هیچ‌گاه چنین هدفی دست‌یافتنی نخواهد بود.

اما گاهی بعضی از مدعیان دین‌داری و مدعیان محبّت خدا و اولیاء خدا، نظام اسلامی را دست‌کم می‌گیرند و خیال می‌کنند بدون محبّت نظام اسلامی می‌توانند مؤمن و دین‌دار حقیقی باشند! زهی خیال باطل!
حالا بفرمایید نشانه‌ی محبّت چیست؟ از کجا معلوم که ما نظام الهی را دوست داریم؟ البته هر کس می‌تواند به دل خودش مراجعه کند و ببیند آیا جان خودش را بیشتر دوست دارد یا نظام اسلامی را! اما یکی از شاخص‌های محبّت «غیرت» است. هرکه نسبت به نظام اسلامی غیرت بیشتری دارد، یعنی محبت شدیدتری به این چارچوب الهی دارد؛ یعنی مؤمن‌تر و دین‌دارتر است.

به قول استاد عزیزمان مرحوم حاج‌آقا مجتبی تهرانی: «غیرت ممدوحه عبارت است از این که انسان آن چیزی را که عقلاً و شرعاً حراستش لازم است، حفظ و حراست کند. غیرت از محبت نشأت میگیرد. یعنی منشأ غیرت، محبت است. مثلاً آدم چون فرزندش را دوست دارد از او حراست می‌کند.»
و من غیرتمندتر و مؤمن‌تر از شهدا سراغ ندارم؛ آنها که جانشان را فدای محبوب (نظام اسلامی) کردند. برای حفظ این جمهوری خدایی رفتند؛ به امر ولی خدا رفتند. رفتند تا این چارچوب الهی که مجرای تحقق خواست خدا بر بشریت است باقی بماند.

حفظ این ودیعه‌ی الهی، واجبی بر گردن همه‌ی ماست؛ باید نسبت به همین جمهوری اسلامی غیرتی باشیم؛ آنهایی که هجمه‌های دشمنان دین خدا به این نظام را می‌بینند و رگ غیرتشان نمی‌جنبد، باید در دین‌داری خود شک کنند و در صدد چاره برآیند. چون به فرموده رسول خدا: «إنّ الغیرة من الإیمان».

پ ن؛ تصویر: کشف پرچم مقدس جمهوری اسلامی در عملیات تفحص شهدا

انتهای پیام/

  • نویسنده : کمیل باقرزاده
  • منبع : کانال تریبون مستضعفین