شمار مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت!

به گزارش دنانیوز؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون 106 بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 33 بيمار كرونايي قطعي و 7 نفر از آنها در بخش مراقبت هاي ويژه تحت درمان می باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 22739 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 532 نمونه دريافت شده از آزمايشگاه سلولي و مولكولي ياسوج كه شامل تست هاي PCR و سريع مي باشند حدود 20 درصد موارد مثبت بودند كه بیشترین موارد مثبت در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد و گچساران و بقيه موارد در ساير شهرستان هاي استان بودند.

دکتر یزدان پناه با اشاره به اینکه برای به نتیجه رسیدن یک واکسن مراحل متعدد و زمانبری لازم است، بیان کرد: بهترین راه درمان تا رسیدن به واكسن و يا داروي موثر، پیشگیری است و مردم تا زمان توزیع یک واکسن قطعی باید رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار دهند و صبور باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: هر وقت تجمعات و مراسمات زیاد شوند باید در روزهای بعد شاهد افزایش مراجعات و در پی آن افزایش تعداد موارد مثبت، موارد بستري، موارد بستری در آی.سی.یو و افزایش مرگ و میرها باشیم. لذا لزوم رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و عدم حضور در تجمعات لازم مي باشد.

انتهای پیام/