خیز بلند مجموعه‌های جهادی برای شورای شهر و طرح مطالبات جدی/ تقویت احزاب و تشکل‌های منسجم برای طرد شدن نگاه قومیتی در انتخابات شورای شهر

به گزارش دنانیوز؛ انتخابات ششمین دوره‌ی شوراهای شهر و روستا در واپسین جمعه بهار سال ۱۴۰۰برگزار می‌شود و‌ مردم در کنار انتخابات ریاست جمهوری معمولا صندوق دومی را نگاه می‌کنند و آرای خود را برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا به آن می‌اندازند.

یکی از آسیب‌های شوراهای شهر از دوره‌های گذشته تاکنون، رقابت‌های طایفه‌ای در بخش‌های زیادی از استان‌های کشور بوده که استان کهگیلویه و بویراحمد هم متاثر از این مولفه می‌باشد.

یکی از مسائلی که باعث شده شوراهای شهر از مدار خدمت به عموم شهروندان خارج و کارکردهای خود را در حوزه‌های مختلف از دست دهند همین انتخاب‌های طایفه‌ای در شوراهای شهری‌ست.

رسانه‌ها به رکن چهارم دموکراسی وظیفه دارند با روشنگری و آسیب‌شناسیِ شوراهای شهر در کهگیلویه و بویراحمد دریچه‌ای نو به روی شهروندان بگشایند و جامعه را از تاثیراتِ انتخاب‌های طایفه‌ای و‌ مردابی آگاه نمایند.

اگر کاندیداهای شوراهای شهر با شناسنامه‌ی حزبی یا تشکیلاتی وارد انتخابات شوند قطعا احزاب و تشکل‌ها قادر خواهند بود افرادی را که در احزاب و تشکیلات، مشارکت و پرورش یافته‌اند و‌ تخصص، تعهد و‌ بینشِ سیاسی مورد تایید را دارند با ارائه‌ی برنامه‌ به جامعه و شهروندان معرفی کنند و دراین‌باره نیز پاسخگو باشند.

مهمترین فاکتورهایی که افرادی که باید وارد شورای شهر شوند خوش‌نامی؛ پاک‌دستی و شجاعت است و نیازمند افرادی هستیم که اگر زبان به افشاگری نمی‌گشایند حداقل به سمت روابط سالم هدایت شوند.

در اولین گزارش برای بررسی کارکرد سیاسی افراد و کاندیداهای شورای شهر چرام و عبور از نگاه طایفه‌ای به سراغ کاندیداهایی از شورای این شهر که از نظر بینش به تفکرات جهادی و عدالتخواهانه گرایش دارند می‌پردازیم.

این کاندیداها که در گروه‌های جهادی و‌ انقلابی فعالیت‌هایی داشته و دارند برای پیروزی در انتخابات شورای شهر چرام قدم برداشته و امیدوارند که برای اولین بار در شورای شهر صاحب کرسی شوند.

کاندیداهای این گروه در شورای شهر چرام به ترتیب عبارتند از؛

۱- احسان مرادی؛ فرهنگی و دانشجوی دکترای ادبیات

۲- میثم دهقان کارشناسی ارشد مهندسی برق و از فعالان رسانه‌ای استان و شهرستان

۳- علی شمشیری مهندسی it و از فعالان اجتماعی شهر چرام

این اعضا که مطالبه‌گر بوده و نقدهای جدی در سطح کلان تا خُرد به وضع موجود دارند، همراه با سایر دوستان خود از سال‌های گذشته تاکنون در حوزه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی مشارکت داشته و در شهرستان چرام با فعالیت‌های عمرانی و جهادی و مطالبه‌گری به مردم محروم و نیازمند خدمت‌رسانی کرده‌اند.

این افراد به نیابت از کارگروه‌ها و فعالان این عرصه بعد از حدود یک دهه فعالیت جهادی و مطالبه‌گری برای شهرستان، در نظر دارند در یک کار تشکیلاتی وارد حوزه‌های سیاسی و انتخابات شورای شهر چرام شوند.

اعضای این تشکل سیاسی که همیشه مطالبه‌گر هستند امیدوارند که مردم در انتخابات شورای شهر چرام از آن‌ها حمایت کرده تا در صورت راه‌یابی حداکثری به شورای شهر بتوانند در انتخاب شهردار آینده چرام و ایجاد تغییرات اساسی در زمینه‌های مختلف مدیریت شهری نقش‌آفرینی کنند.

شفافیت و مدیریت جهادی از جمله شعارهای انتخاباتی این مجموعه بوده است.

انتهای پیام/

  • منبع : کبنانیوز


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'qaleb_comment' not found or invalid function name in /home3/denanews/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 179