حیثیت خبرنگار و ارزش انسانیِ انسان، بالاتر از مناسبات سیاست‌زده است؛ لطفاً ندای امت باشید!

به گزارش دنانیوز؛ رهبر معظم انقلاب؛
از نظر من هيچ‌كس مصونيت آهنين ندارد همه در مقابل قانون و مسئوليت‌های خودشان پاسخگو هستند و بايد جواب دهند. هميشه اين ملت نياز دارد به اينكه مسئولان او پاسخگوی مسئوليت‌های بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسش و مطالبه‌گری در مردم وجود داشته باشد.

پس از انتشار گزارش مربوط به ضرب‌و‌شتم خبرنگار لنده‌ای توسط هواداران یکی از مسئولین، دبیر جریان مردمی عدالتخواه استان، پیرو رسالتِ انسانی، انقلابی و رسانه‌ایِ خود موضع خویش را از طریق رسانه‌ی رسمی این جریان “سایت دنانیوز” اعلام نمود.

در پی انتشار این موضع، سایتِ “ندای امت” در اقدامی عجولانه با انتشار مطلبی باعنوان؛ “دکان خبرنگاران را تخته کنید/ هیاهوی چند روزه برای خبرنگاری که امروز خبرنگار شد”، در جهت تخریبِ خبرنگار مجروح و رسانه‌ها و جریاناتی که آن عملِ غیرانسانی، غیراخلاقی و دونِ شان و حقوقِ اصحاب رسانه را محکوم کرده بودند، اقدام نمود.

متعاقباً اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد استان در پاسخ به گزارش سایت “ندای امت” جوابیه‌ای صادر و گزارشِ عجولانه‌‌ی آن سایت و ادعاهای مطرح شده را رد نمود.

هم‌اینک نیز سایت دنانیوز در راستای رسالت رسانه‌ای خود لازم می‌داند که چند نکته را به همکارانِ خود در سایت “ندای امت” یادآوری نماید؛

۱- مدیرمسئول محترم “ندای امت” تلاش مضاعف درجهت حرفه‌ای شدن این رسانه را در پیش گرفته و از ذبحِ حقوق انسان‌ها و اصحاب رسانه به پای منافع فصلیِ احزاب و جریانات‌ِ سیاسی خودداری نماید.

۲- “ندای امت” با حرکت درجهت تنویر، آگاهی‌بخشی و هدایت افکار عمومی و در راستای رسانه‌ی در تراز انقلاب اسلامی، به گسترش مرزهای دانایی و حلِ مسائل در استان کمک کرده و از ایجاد شکاف و چندقطبی‌گری‌ در جامعه که بر پایه‌ی منافع احزاب و جریانات سیاسی‌ست دوری گزیند.

۳- “ندای امت” با رجوع به گفتمان اصیلِ انقلاب اسلامی به یادآوری این مسئله‌ی مهم اهتمام ورزیده و بداند که انقلاب اسلامی آمد تا مردم حقِ پرسشگری، مطالبه‌گری، نقد و زبان‌داری را که شرع مقدس به آنان داده بود بازیافته، و بنا به گقته‌ی “شهید بهشتی” در جامعه‌ی فضول‌ها و زبان‌‌دارها زندگی کنند. امروز مسئله‌ی اصلی این نیست که خبرنگار مجروح در تاریخِ مجروحیت به کسوتِ رسمیِ خبرنگاری مشغول بوده یا نه، بلکه مسئله این است که شما در قامتِ یک رسانه‌ی محلی، با این اقدام خود، به عمد یا به سهو در تلاش برای سرکوب کردن روحِ پرسشگری، مطالبه‌گری و زبان‌داری در جامعه‌ی اسلامی و به‌طور خاص در استانی محروم هستید، آن هم جامعه‌ و استانی که هر فرد آن می‌تواند یک “شهروند خبرنگار” باشد.

۴- “ندای امت” با عذرخواهی از خبرنگارِ مجروح و سایر اصحاب رسانه‌ و افکار عمومی درجهتِ کسبِ اخلاقِ حرفه‌ای گام بردارد، و به معنای واقعی “ندای امت” باشد نه ندای احزاب و جریانات سیاسی.

همچنین ضروری‌ست‌ که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جهت بالا بردن مهارت‌های تخصصی و اخلاق حرفه‌ایِ اصحاب رسانه به‌طور مستمر، طرح و برنامه‌های لازم را در دستور کار قرار داده و به مرحله‌ی اجرا درآورد.

درپایان امیدواریم که پیام‌زدگی و قشری‌نگری از سبد رسانه‌ای استان رخت بربسته و همگان درجهت تولید محتواهایی برطبق نیاز جامعه حرکت کرده و با جسارت به پیگیری مطالبات خُرد و کلان انقلاب اسلامی در جامعه‌ی محلی خود پرداخته و دامن خویش را از گِرد سیاسیون فصلی برهانند.

انتهای پیام/