امروز عدالت خواسته‌ی مردم است!

 به گزارش دنانیوز؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در جریان سفر به استان سمنان در جلسه شورای اداری این استان اظهار کرد: آنچه مبنا و اساس در اسلام است، اجرای عدالت است و در قانون اساسی، مبنای ارتباطات بر اساس عدالت است.

وی اضافه کرد: آنچه امروز خواست مردم و جامعه اسلامی از دولتمردان به معنای عام کلمه و دست اندرکاران حکومت و نظام اسلامی است، توجه به عدالت به عنوان ارزش است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نظام اداری توأم با عدالت را باید دنبال کنیم، ادامه داد: توجه به قانون و قانون‌مداری باید اصل باشد و هیچ‌کس به خود اجازه ندهد که قانون و حقوق مردم را نقص کند و باید نسبت به حقوق مردم پایبند بود.

رئیسی با بیان اینکه باید هم حق را شناخت و نسبت به آن گرایش داشت و هم پای حق ایستادگی کرد، اضافه کرد: برخی حق را شناختند و برخی گرایش پیدا کردند و در میانه راه دچار چرخش شدند؛ به دلیل هوای نفسانی انسان دچار چرخش می‌شود که هم در حوزه سیاسی، هم در حوزه اقتصادی، مسائل اجتماعی و … اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه هم شناخت، هم گرایش و هم ایستادگی و پایداری در راه حق و دچار چرخش نشدن در زندگی اهمیت دارد؛ تصریح کرد: نقطه مقابل عدالت فساد است و خارج شدن از اعتدال را فساد می‌گویند که کم و زیاد دارد.

انتهای پیام/

  • منبع : خبرگزاری دانشجو