• امروز : شنبه - 23 بهمن - 1400
 • برابر با : Saturday - 12 February - 2022
1

تماس با ما

 • 10:09
 • 07 دی 1393

بسمه تعالی

کاربران محترم می توانند اخبار-یاداشت و سوژه های خود را برای پیگیری از طریق این صفحه برای رؤیت و بررسی شورای سردبیری پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز ارسال کنند.بدیهی است پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز در انتشار و ویرایش مطالب آزاد است و از یادداشت و یا کامنت هایی که برخلاف مرامنامه این پایگاه و یا متضمن هر گونه افترا-توهین-تحقیر-تخریب-نشر اکاذیب-و سایر مصادیق مجرمانه مذکور در قانون مطبوعات و قانون مجازات اسلامی و…باشند خودداری می نماید.

شماره تلفن اعضای محترم شورای سردبیری پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز جهت تسهیل ارتباط به شرح زیر تقدیم می گردد:

صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز/جناب آقای محمد جهانبخش/ساعت تماس 20 تا 24 هر روز/تلفن همراه: 09179425303

سردبیر پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز/جناب آقای فتاح بدری/ساعت تماس 20 تا 24 هر روز/تلفن همراه: 09304009825

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=203

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1499در انتظار بررسی : 1477انتشار یافته : 2
 1. پروپاگاندای و عملیات روانی : نگرش احساساتی یا کنش عقلانی هدفمند در کارزار انتخابات آتی
  با مشاهده جامعه شناسی مطالبات و انتظارات اقشار و طبقات مختلف جامعه از حریانهای دوگانه موجود در کشور ، مشاهده میکنیم که به رغم شعارهای پرطمطراق آنها در کارزار انتخاباتی اما کماکان پس از کسب قدرت همان آدم‌های ۴۰ سال پیش ثقل قدرت را در دست میگیرند و گرفتند؛ آنهایی که نه خودشان و نه تفکرشان عوض نشده، و در ناکارآمدی، تضعیف کشور، رواج اشرافی‌گری و لاکچری‌بازی، ثروت‌های باد‌آورده، پدیده‌ی آقازادگی، دوری از مستضعفین و عدم درک طبقات پایین و سایر مشکلات کنونی همه با هم؛ و با اندکی تفاوت سهیم و شریک هستید و هستند، و در اغلب موارد اساسا در پشت پرده‌، خود این آدم‌ها تابلوها را کنار می‌گذارند و یکی می‌شوند؛ (لازم به ذکر است که این حکم معنا و مفهوم مطلقی ندارد و کلا در ساحت معرفت تعمیم به کل و مطلق گرایی در تحلیل تحولات جامعه کارایی و ابزار تحلیل مناسب نیست)
  اما باید گفت جریانها و جبهه های سیاسی فعلی با چهره‌های تکراری و قدیمی و امتحان شده دیگر جذبیتی برای اکثریت جامعه ندارند؛ بنابراین باید از این جریانها مدعی کسب قدرت باید پرسیدچرا اینهمه به قدرت و وثروت چسپیده اید و بستر را برای چرخش قدرت میان جوانان پرانرژی و با انگیزه باز نمیکنید؟؟ اگر دغدغه انقلاب و رفع مشکلات و‌موانع معیشتی،رفاهی،ارزشی و فرهنگی جامعه را دارید بیاید به جوانان اعتماد کنیم، هرجا میدان را برای فعالیت جوانان با انگیزه فراهم کردیم جز پیشرفت دوجندان چیزی نصیب جامعه نشد…. پیشرفت علم،تکنولوژی،فناوریهای نظامی ،هسته ای و پزشکی همه به دست پرتوان جوانان متعهد و متخصص کشور رقم خورد،بیاید یک بارهم که شد مسیر را برای ورود جوانان مجرب در حوزه تصمیم گیری کلان و بخشهای اجرای موثر باز کنیم…البته جوانگرایی نه به معنی پیرزدایی بلکه استفاده مشاوراتی و دررسایه از تجربیات گرانبهای شخصیتهای کهن سال و مجرب در بخشهای مختلف کشور است. باید گفت که محقق شدن چنین اندیشه و عملی صرفا به کارگزاران و ساختار سیاسی حاکم برنمیگردد بلکه مولفه ی بسیار مهمتر خود مردم هستند که چنین ساختار موثر و تعیین کننده را میتوانند برای تعیین سرنوشت مطلوب جامعه خود به عنوان یک میراث گرانبها ایجاد کنند….
  راهکار حل اساسی مشکلات و معضلات کنونی، حمایت همه جانبه از تاسیس و تشکیل دولت جوان انقلابی – عقلانی،کارامد و مبتنی بر روحیات جهادی و ایثارگرایانه ست ✅ با کمی اقتباس از متن خانم حسین زاده در رسانه دنانیوز رسانه عدالتخواهان

 2. استانداری استان و یک فرصت تاریخی
  گمانه زنی های مختلفی تاکنون درباره به دست گرفتن سکان استانداری کهگیلویه و بویراحمد شنیده شده است. روش تعیین مدیران میانی و استانی کشور در دولت جناب آقای رئیسی پدیده ای جالب توجه است و باعث رونق شور و شوق سیاسی شده است. مردم و سیاسیون در استان این حق را برای خود قائل اند که فردی را به عنوان گزینه مطلوب خود برای استانداری استان معرفی نمایند.
  یک معنای این حرکت آن است که استان ما گزینه های زیادی برای تصدی استانداری دارد و نیازی به نیروی غیربومی نیست. در بین گزینه های رسانه ای مطرح شده، تنوعی از جوان و پیر و تجربه دار و بی تجربه دیده می شود. استانداری استان ما به دلیل سطح بالای اختلافات سیاسی وطایفه ای و جغرافیایی در تقسیم پست ها و مسئولیت ها، غالبا سهم غیربومی ها شده و استانداران بومی نیز نتوانسته اند رضایت مردم استان را به دست آورند. حال برای پاسخ به این سؤال که کدام گزینه برای استانداری مناسب تر است؟ باید به سؤال مهم تری پاسخ داد و آن اینکه استاندار استان ما قرار است و یا باید چه اقدامی کند؟ چه برنامه ای و چه راهبردی باید داشته باشد؟
  یک سؤال دیگر آن است که عزیزان معرفی شده چه مقدار از نظام مسائل استان اطلاع و آگاهی دارند؟ میزان بیکاری، ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، وضعیت آسیب های اجتماعی، وضعیت کمی و کیفی دانشگاه ها، وضعیت تولید و اشتغال، شهرک های صنعتی و کارخانه ها، وضعیت تأمینی و امنیتی، ترافیک و حمل و نقل، وضعیت روستاها، حاشیه نشینی، حمل و نقل و ارتباطات بین شهری و….
  استان ما جزو محروم ترین استان های کشور به حساب می آید. شاید مهم ترین محرومیت ما محروم بودن از خوداتکایی، اعتماد به نفس، خطرپذیری، عدم اتحاد قلوب و اذهان باشد. همین اکنون در ذهن برخی از ما مردم این ذهنیت وجود دارد که یک فرد بومی نمی تواند استاندار ما باشد. ظاهرا قرار است استان ما سکوی پرتاب و رشد مدیران دیگر مناطق باشد.
  یکی از خصوصیات ما عاطفی بودن و احساسی بودن است. و این باعث می شود کنشگری سیاسی ما نیز احساسی و هیجانی شود. بدون فکر و تأمل و دقت بر روی حدود و اختیارات و سختی مسئولیت ها، در پی انتخاب نماینده و استاندار هستیم.

  مردم و سیاسیون استان باید به این نکته اساسی توجه کنند که نباید تلقی نادرستی از استان در ذهن مسئولان کشوری ایجاد کرد. وزارت کشور نباید به این نتیجه برسد که برای آرام کردن و حل تنش های سیاسی قومی طایفه ای یک گزینه غیربومی را منصوب نماید. چرا ما فرصت های رشد و تعالی فرزندان خودمان را می سوزانیم؟ چرا فرصت به دست آمده برای خروج استان از زیر برچسب محرومیت را هدر می دهیم؟
  داشتن گزینه های متعدد برای تصدی استانداری امری بسیار میمون و مبارک است. اما در آخر یک نفر استاندار می شود و بقیه باید به مدد او بیایند.
  اما نباید مقام و مسئولیت مهم سکانداری استان را آنقدر لوث کنیم و تقلیل دهیم که هر کسی خود را برازنده این مقام بداند. به جوانگرایی و تخصص گرایی باید توجه کرد و به خود جرأت عبور از شیخوخیت گرایی، افراد امتحان پس داده را داد. امروز برخلاف گذشته استان ما از نیروی انسانی متعهد و کاردان و تحصیلکرده بالاتری برخوردار است. باید به جای کشتن امید و انگیزه خدمت ، فرصت های خدمت را برای آنان فراهم کرد. فضای نامناسب و منفعت گرایانه و متعصبانه سیاسی و فرهنگی استان در سال های گذشته جوانان زیادی را مجبور به مهاجرت کرده و خسارات زیادی به استان وارد کرده است. این فرصت طلایی که برای تبلور استعدادهای جوانان استان فراهم شده شاید دیگر تکرار نشود.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.