رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۲ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 26 June
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢۶(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۴.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٣(in)
  • دوشنبه 7 خرداد 1398 - 18:13
  • کد خبر : 27823
  • مشاهده : 81 بازدید
  • اخبار » اسلایدر
  • چاپ خبر : برای مخمل های دیگر که فریادرسی ندارند چه باید کرد؟

دیگر مخمل نمازی ها که صدایشان بجای نمی رسد و تاکنون لنز دوربین های خبری به آنها نرسیده چه باید بکنند تا مسئولان تازه متنبه شده و به وظیفه قانونی شان عمل کند؟

به گزارش دنانیوز با رسانه ای شدن وضعیت غم انگیز مخمل نمازی و خانواده اش در روستای محروم سر گچ از توابع  بخش دیشموک شاهد تکاپوی نهادهای حمایتی و بخش های مختلف اداری و فرهنگی به خط شدن برای کمک رسانی به این خانواده، اما ذکر چند سوال و پاسخگویی بیش از پیش نهاد مسئول لازم و ضروری است:

هزاران خانواده مستضعف دیگر در اقصی نقاط استان محروم کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که وضعیتی به مراتب غم انگیز تر از خانواده مخمل نمازی دارند ولی فریاد رسی ندارند با هنوز فعال رسانه ای یا اجتماعی با انها برخوردی نداشته که وضعیت بحرانیشان کشف و منتشر شود.

از سادات محمودی گرفته تا لعل مینای زیلایی تا سیلاب کلوار مارگون و تنگ آلج لوداب تا توگبری چرام ، پیچاب باشت و روستاهای منطقه جلیل تا ممبی بهمئی و هزاران روستای دیگر در بخش محروم دیشموک و قلعه رییسی خانواده های زیادی هستند که چشم انتظار کمک رسانی هستند.

سوالی که اینجا مطرح میشود نهاد های متولی فرهنگی و حمایتی چه فعل و انفعالاتی در مقوله فرهنگی و توانمند سازی مالی این عزیزان انجام داده اند؟ اصلا برنامه ای در این خصوص در دستور کار دارند یا فقط به برنامه تکراری گذشته خود اکتفا می کنند؟

به لطف افشاگری های که خود متولیان راه اندازی NGOها در خصوص بودجه های که دریافت کرده اند ، صورت گرفته مشخص شده این کلید واژه هم دکانی خوبی برای عده ای خاص شده است، و یکبار از این دار و دسته سوال نپرسیده شده که خروجیتان چه بوده؟

باید از مدیر کل امور بانوان استانداری استان پرسید که آیا به خانواده های امثال مخمل نمازی تاکنون سر زده که پای درد و دل آنها بشیند و چاره ای بیندیشد؟

باید از سازمان بهزیستی و کمیته امداد پرسید که خانواده های امثال مخمل نمازی اگر رسانه ها به دادشان نرسند شما به وضعیت آنها رسیدگی می کردید؟

چرا با رسانه ای شدن وضعیت اسفناک این خانواده ها، نهادهای حمایتی به تکاپو می اقتند و تازه با ارسال جوابیه ها مختلف درصد رفع اتهام کم کاری از خودشان و ارجاع به دیگر نهاد ها باشند..

دیگر مخمل نمازی ها که صدایشان بجای نمی رسد و تاکنون لنز دوربین های خبری به آنها نرسیده چه باید بکنند تا مسئولان تازه متنبه شده و به وظیفه قانونی شان عمل کند؟

 

اخبار مرتبطآخرین اخبار