رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۲ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 26 June
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢۶(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۴.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٣(in)
خودکشی و مسئولیت ما

همه متهیم در مرگ جوانه ها

چه می شود که این دخترانی که سرد و گرم روزگار را نچشیده اند، به مرحله ای می رسند که تنها راه نجات و کامیابی را در گرفتن جان شیرین خود می دانند؟!چه کسی را توان و شهامت پاسخگویی است؟!

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری دنانیوز می باشد و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

سرمایه ی اصیل و ریشه دار این کهن بوم و بر، انسان است نه بانک سرمایه!
و این بانک سرمایه و سرمایه ها هستند که باید در خدمت این انسان باشند و محیطی مساعد جهت رشد فضائل براساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه ی مظاهر فساد و تباهی را برای رشدش فراهم آورند.
این را من نمی گویم، نص صریح اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی می گوید!
اما چه می شود که زمینه و امکان بهره بردن از این اصل برای دختران خطه ی دیشموک فراهم نمی شود؟!
چه می شود که در بازه ای حدودا یک ساله، 18 مورد خودکشی در بین دختران نوجوان این منطقه ی کوچک و محروم رقم می خورد؟!
چه می شود که این دخترانی که سرد و گرم روزگار را نچشیده اند، به مرحله ای می رسند که تنها راه نجات و کامیابی را در گرفتن جان شیرین خود می دانند؟!
چه کسی را توان و شهامت پاسخگویی است؟!
آیا آموزش و پرورش ما پاسخ خواهد داد که چرا بخش عمده ی ظرفیتش، مصروف آموزش شده و پرورش مغفول واقع گشته و چرا همین آموزش حداقلی هم به خاطر کمبود مدرسه در این منطقه، سهم این دختران نمی شود و نهایتا این نوگلان از ادامه ی تحصیل بازمی مانند؟!
آیا صداوسیمای ما پاسخ خواهد داد که چرا با این شدت و حدت در فیلم ها و تبلیغاتش، سبک زندگی مرفهین بی درد را فارغ از اثرات سوء آن بر روح و روان مستضعفین و پابرهنگان، به رخ می کشد؟!
آیا حوزه های علمیه و نهادهای دینی ما پاسخ خواهند داد که برای انتقال مفاهیم و آموزه های دینی در قالب سبک زندگی اسلامی به مردم آن خطه چه اقداماتی انجام داده و می دهند؟!
آیا معاونت بانوان استانداری ما پاسخ خواهد داد در طول این یک سال و به جهت بررسی و پیگیری این بحران، چند بار به منطقه سفر کرده و چه تدابیری اندیشیده است؟!
آیا بسیج جامعه ی زنان استان ما پاسخ خواهد داد برای معرفی زنان مجاهد و انقلابی به عنوان الگوی عینی و ملموس به دختران و زنان آن خطه چه کرده است؟!
آیا جامعه ی دانشگاهی ما پاسخ خواهد داد که برای ریشه یابی این فاجعه چه اقدامات علمی و تخصصی را در دستور کار داشته و دارد؟!
آیا دادگستری ما پاسخ خواهد داد که مطابق اصل 156 قانون اساسی و علی الخصوص بند دومش، برای احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع، در منطقه ی مورد بحث، چه کرده است؟!
آیا نماینده ی مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی پاسخ خواهد داد که مطابق اصل 67 قانون اساسی و سوگندی که در برابر قرآن مجید ادا کرده، تا چه حد پایبند به حفظ حقوق و خدمت به مردم این منطقه که بخشی از ملتند بوده است؟!
و چقدر تداوم این آیاها آزار دهنده و ملال آور خواهد بود!
پرواضح است که متولی علاج این بحران و فاجعه ای که این روزهای دیشموک را به شام سیاهی مبدل کرده، محدود به حزب و نهاد خاصی نمی شود.
مسئولیت این بار گران برعهده ی عموم مسئولین است، و کسی نمی تواند پای خود را از گلیم تیره بختی دختران آن دیار بیرون کشیده و نقشی برای خود به جهت پیشگیری و علاج این بحران متصور نباشد!
زنان و دختران دیشموک هم بخشی از زنان همین جامعه اند که دغدغه شان رفتن به ورزشگاه و ساز و آواز نیست، بلکه حق زندگی و حیاتی انسانی را که قانون برایشان قائل شده می خواهند نه بیشتر

 

رفعت کاظمی
عضو شورای مرکزی خواهران جریان عدالتخواه شهرستان بویراحمد

اخبار مرتبطآخرین اخبار