رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢٢(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٧(in)

شما که میگفتید بر سر منافع مردم با هیچ گروه و جناحی معامله نمی کنم پس چطور شد که حدود یک سال است ضعف نظارتی در مدیرهای شما بازار استان را ملتهب کرده و شما هیچ برخوردی با این مدیران نمی کنید


مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری دنانیوز می باشد و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

حدود یک سال و نیمی است که از حضور علی محمد احمدی در جایگاه استانداری کهگیلویه و بویراحمد میگذرد و این زمان برای حضور یک استاندار و تحقق بخشیدن به آرمان هایش زمان کمی نیست.

به یاد می آورم روزهای اولی که احمدی پا به استان کوچک و غنی ما گذاشته بود مرتب اخبار رسانه ها از تشر های او برای کار و فعالیت مضاعف و برنامه های او خبر میداد که برای مدیریت استان در نظر داشت ؛ برخی از صحبت های های استاندار به شرح زیر است:
*برسر منافع مردم با هیچ گروه و جناحی معامله نمی کنم
*احمدی: من تعارف ندارم، هر کس که باشد، مقابلش می‌ایستم / نمی‌دانند، فقط با کت و شلوار پشت میز نشسته‌اند
*انتقاد تند استاندار از مدیران استان/ در 3 ماهه گذشته هیچ گونه اقدام مطلوبی درباره جوانان در استان شاهد نبودم
*در 3 ماهه گذشته هیچ گونه اقدام مطلوبی درباره جوانان در استان شاهد نبودم
*توسعه شهرستان دنا توسعه صنعت گردشکری جنوب کشور است
*احمدی، اجازه شهردار یاسوج را در دست دیگری خواند/به مقدم گفته اند که کی گفته تو چنین حرفی بزنی!/همین الان هزینه پروژه 4 میلیاردی شهرداری را 2 میلیارد میکنم!
* استاندار:مدیری که تعهد کاری نداشته باشد مدیر نیست
*احمدی:همه مدیران کل باید ماهانه و انلاین مشکلات مردم را بشنوند
* دشواری ها را برای مردم هموار کنیم
*به دنبال برگزاری همایش نیستیم
*محرومیت‌ عمیق استان ناشی از بی تدبیری مسئولان است
*علی محمد احمدی با انتقاد گفت: اگر رییس دانشگاه یاسوج به عنوان دبیرکل پژوهش و فناوری هستند چرا حضور ندارد و از نظر بنده آقای رحیمی دیگر دبیرکل نیستند.
*برخی مدیران دولتی خوابشان گرفته است
* انتقاد استاندار از اداره ای که هیچ جنب و جوشی ندارد/ ما در حوزه صادرات درجا زدیم
* وعده ۳۰ هزار شغل استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برنامه زنده «فرمول یک» (بهمن 96)
* احمدی با اشاره به رصد و بررسی لیست بعضی از استخدامی های غیرقانونی در استان،عنوان کرد: پشت پرده این استخدامی ها مربوط به برخی از مسئولان و اصحاب قدرت و در سایه سکوت رسانه ها انجام شده است.
*هنوز عده‌ای در کهگیلویه و بویراحمد برای سرمایه‌گذار سنگ‌ نشان می‌دهند
*دهستان زیلایی بویراحمد از محرومیت خارج می شود
*پول کهگیلویه و بویراحمد به بهانه سرمایه‌گذاری کجا می‌رود

این تیترها تنها گوشه ای از سخنان احمدی در ۱۸ ماه حضورش در کهگیلویه وبویراحمد است.
اصلی ترین معضل استان پیش از ورود احمدی، بحث بیکاری جوانان بود که در طی مدت حضور وی وضع بدتر هم شد و استان رتبه سوم بیکاری کشور را کسب کرد.

از استخدام های فله ای دیگر نگویم که همین ماه قبل بود که تیتر رسانه های استان شد و خبر از استخدام ۹۰ نفر بدون ضابطه در بیمارستان شهید جلیل یاسوج می داد.

در ابتدا حضور احمدی این شائبه را ایجاد کرد که به دلیل حضور وی در کمیسیون اقتصادی مجلس در دوران نمایندگی ایشان از سمت تاجگردون برای این استان معرفی شده است.

حضور در هیئت محرم وسینه زنی در کنار تاجگردون در اوایل حضور این شائبه را بیشتر عمق بخشید.

حضور بیش از اندازه وی در این مدت در گچساران نیز این شائبه را رنگ و بوی دوباره بخشید وحتی صدای مسئولان سابق کهگیلویه در تودیع و معارفه فرماندار کهگیلویه و مقایسه آن با تودیع و معارفه فرماندار گچساران را در آورد.

آقای احمدی
اگر امروز در بیمارستان شهید جلیل استخدام فله ای انجام میگیرد محصول عدم توجه شما به دو نفر از مدیرانی است که از سوی سیستم قضا به استخدام های فله ای متهم و حکم شلاق برای آنان مشخص شد و شما هیچ برخوردی نکردید.

آقای احمدی

شما که میگفتید بر سر منافع مردم با هیچ گروه و جناحی معامله نمی کنم پس چطور شد که حدود یک سال است ضعف نظارتی در مدیرهای شما بازار استان را ملتهب کرده و شما هیچ برخوردی با این مدیران نمی کنید

آقای احمدی
چقدر از عمر جوانان برومند این سرزمین باید تلف شود تا شما به فکر تغییر مدیران پشت میز نشین، پیر، خسته، روزمره، سفارشی، فرمایشی وفرسایشی شوید؟

آقای احمدی

ضعیف ترین مدیران کسانی هستند که بخواهند همه را راضی نگهدارند و همین باعث شده که مدیدان وابسته به نمایندگان  در جا بزنند و رنج و محنت آن نصیب مردمی که امام می فرمود ولی نعمت انقلاب هستند شود.

شما خود را فراجناحی خوانید ولی دریغ! شما کاش اسیر جناح ها میشدید تا اسیر افراد!

گردشگری که بزرگترین ظرفیت این استان است در چه مرحله ای قرار دارد؟ چقدر بودجه ودرآمد برای این استان در بردارد؟

نمی دانم از وعده اشتغالتان بگویم، از وعده های زیلایی بگویم، از وعده برخورد بامدیران ناکارآمد بگویم، نمی دانم، واقعا نمی دانم….

فقط میدانم که ۲۸۰۰۰ هزار بیکار ( به گواه آمارها) بیکار داریم که روز به روز سنشان بالا و بالاتر می رود، میدانم که روستاییان ما روز به روز عزمشان برای حاشیه نشینی در یاسوج بیشتر می شود، می دانم که نخبگان استان عزمشان برای مهاجرت از این استان بیشتر می شود، میدانم که هنوز جوانان با پارتی امیدشان برای کار از نخبگان دانشگاه معتبر خوانده در این استان بیشتر است و…

امیدوارم به خود بیایید و ببینید این مردم را، جوانان را و… که سرمایه های واقعی این آب و خاک و موتور پیشرفت آن هستند.

امیدوارم جلسات را رها کنید و به میدان عمل و جهاد وارد شوید.

و این را بدانید که در این استان کم جوانانی نیستند که قلبشان برای خاکشان و وطنشان می تپد و دل در پیشرفت و سرعت بخشید به رشد آن در اینجا دارند.

 

محمد نجفی

اخبار مرتبطآخرین اخبار