رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
١٨(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)

فرماندار بویراحمد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی برای جانمایی و احداث مسکن برای اهالی اعلام آمادگی کرده‌اند که البته بنا به دلایلی هنوز مردم پاسخ مثبت نداده‌اند.

به گزارش دنانیوز باران‌های سیل نیمه اول فروردین ماه امسال در کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به دو هزار میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، زیرساخت‌ها و دیگر حوزه‌ها برجای گذاشت.

سیل روز 6 فرودین ماه روستایی با 4 خانوار بنام آبیدک را در منطقه زیلایی بلعید و تمام دارایی اهالی از جمله بیش از راس دام و امکانات زندگی را با خود برد تا هم اکنون اهالی بی خانمان باشند.

برای پیگیری سرنوشت اهالی روستای آبیدک زیلایی مصاحبه‌ای با شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد انجام دادیم که بعد از این سخنان به نوعی می‌توان به آینده‌ای بهتر برای اهالی آبیدک زیلایی امیدوار باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد در این زمینه گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی برای جانمایی و احداث مسکن برای اهالی اعلام آمادگی کرده‌اند که البته بنا به دلایلی هنوز مردم پاسخ مثبت نداده‌اند.

شاهرخ کناری با بیان اینکه دو خانوار آبیدک زیلایی تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند، افزود: برای ساخت منزل اهالی بنیاد مسکن و بهزیستی برای پرداخت 10 میلیون تومان بلاعوض و 30 میلیون تومان قرض الحسنه اعلام امادگی کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مردم هنوز از این موضوع استقبال نکرده‌اند، ادامه داد: منتظر کمک‌های دولت به سیل زدگان هستیم تا تکلیف مردم روستای آبیدک مشخص شود.

کناری با اشاره به اینکه سیل روستای آبیدک را محو کرد، اظهار داشت: 4 منزل مسکونی، 4 طویله و نزدیک به 200 راس دام روستانشینان آبیدک به طور کامل نابود شد.

وی تصریح کرد: باران‌های سیل آسای فرودین ماه امسال بیش از 600 میلیارد تومان خسارت در شهرستان بویراحمد واد کرد که از این میزان 350 میلیارد تومان در بخش کشاورزی اعم از زراعت، شیلات و باغات بوده است.

اخبار مرتبطآخرین اخبار