رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۲ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 26 June
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢۶(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۴.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٣(in)

انتقاد امام جمعه شهر پاتاوه از وضعیت نامشخض فرمانداری دنا و بخشداری پاتاوه :قانون سرپرستی در کشور سه ماه است وبیشتر از آن تخلف هست، واین نکته عدم مدیریت در پست های فرمانداری وبخشداری ر ا با استاندار در میان گذاشتم که ایشان گفتند به همین زود مدیران معرفی میشوند که چندین ماه از حرف استاندار می گذرد ومردان قانون ما خلاف قانون دارند کار انجام میدهند.

به گزارش دنانیوز به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه پاتاوه خطبه های نماز جمعه بخش پاتاوه به امامت 
حجت الاسلام والمسلمین چراغی  در مسجد صاحب الزمان عج شهر پاتاوه اقامه گردید.

امام جمعه شهر پاتاوه عوامل رسیدن به مقام صبر و صابران را درچند نکته عنوان کرد؛
اول اینکه: به احادیث وروایاتی که در باب فضیلت ابتلای در دنیا وارد شده است را زیاد مورد ملاحظه قرار دهد.
ثانیآ: در ازای هر مصیبتی که به او میرسد گناهی محو و یا درجه ای به او داده میشود.
ثالثآ:مشخص کند در کسی که به بلایی گرفتار نشود خیری نیست.
وی در تکمیل بحث خود به آیه44 سوره انعام و روایتی از نبی اکرم (ص): فَلَمَّا نَسُوا مَا ذُكِّرُوا بِهِ فَتَحْنَا عَلَيْهِمْ أَبْوَابَ كُلِّ شَيْءٍ حَتَّىٰ إِذَا فَرِحُوا بِمَا أُوتُوا أَخَذْنَاهُمْ بَغْتَةً فَإِذَا هُمْ مُبْلِسُونَ اشاره وافزود: به خود یادآوری کندکه زمان مصیبت و بلا اندک است و وقت آن کوتاه و بزودی از آن خلاص میشود وبه خانه راحت و استراحت میرود و حالات دنیایی بقائی ندارد.
وی عنوان کرد: رنج ومحنت انسان نشانه ی عزت او در پیشگاه خداوند است.و کسانی که بلا وگرفتاری آنها بزرگتروبیشتر بوده را ببیند ودر آن گرفتاری خود شکر خدا را بجا آورد وبداندبعد از هر سختی و ناراحتی آسانی وراحتی هست.

امام جمعه پاتاوه در خطبه ی سیاسی نمازبا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز بعثت پیامبر اسلام ص عنوان کرد:در فرمایشات رهبری در سالروز بعثت پیامبر هم تهدید به شکست بود وهم نوید به پیروزی آنجایی که عدم صداقت و همراهی مسئولین و مردم نباشد شکست دچارنظام میشود و آنجایی که صداقت ،جهاد و تلاش بی وقفه باشدپیروزی نصیب نظام خواهد شد.


حجت الاسلام چراغی به بحث مرزبندی ها از منظر مقام معظم رهبری عنوان کرد:مسئولین باید مرزبندی هایشان مشخص باشد یکی از علت هایی که چندین بار وحتی در سخنرانی اخیر هدف بعثت را حرکت در راه توحید و مقابله با طاغوت بیان کردندبه این موضوع اشاره داشتند که مسئولین باید مرز بندی خود را با دشمنان نظام نشان بدهند باید بفهمانند که ما میخواهیم در کدام جبهه بجنگیم این ایئولوژی ارزشی نظام باید برای مردم روشن ومبرهن باشد باید مردم کامل با آن آشنا وآگاه باشند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه خطاب به سخنان مبهم بعض از مسئولین عنوان کرد:رئیس جمهورما نماینده مجلس وکسانیکه در قوه قضائیه هستند نباید جوری حرف بزنند که مردم دو نوع برداشت از سخنان آنان داشته باشندکه مخالفان یک جور تایید کنند وموافقان جور دیگری حرف آنان را تایید کنند
باید تمام مسئولین شفاف حرف خود را بزنند در عملکرد وکار برای مردم باید صادقانه و جهادی کار کنند.

امام جمعه پاتاوه با اظهار تاسف وابرازناراحتی از عدم نبود فرماندار وبخشدار در مرکز شهرستان وبخش عنوان کرد:متاسفانه مسئولین تصمیم گیر ما در شهرستان وبخش سرپرستان تصمیم گیر هستند(مسئولین موقتی هستند)وقتی مردم تقاضایی از این مسئولین دارند اظهار می کنند ما سرپرست هستیم حالایا به نفع خودشان یا به ضرر مردم وقتی که از مسئولین بالاتر میخواهیم فقط کلمه ما در صدد حل اینکار هستیم روبرو هستیم ما نمیدانیم مشکلات بخش ما را کی باید جوابگو باشد این عقب افتادگی های شهر ستان وبخش ما واین بی مدیریتی ها واینکه شهرستان دنا اصلا رها شده این را کی باید جوابگو باشد.


وی قانون سرپرستی مدیریتی در کشور را سه ماه وبیش از آن را تخلف دانست وگفت : قانون سرپرستی در کشور سه ماه است وبیشتر از آن تخلف هست، واین نکته عدم مدیریت در پست های فرمانداری وبخشداری ر ا با استاندار در میان گذاشتم که ایشان گفتند به همین زود مدیران معرفی میشوند که چندین ماه از حرف استاندار می گذرد ومردان قانون ما خلاف قانون دارند کار انجام میدهند.


وی با بیان اینکه مسئولین در کار خود صداقت ندارند اظهار کرد:چرا مسئولین صداقت در کار وعمل را به مردم نشان نمیدهند دنبالچی میگردند چرا دنبال منافع حزبی و شخصی وسیاسی خود می گردند اینها را رها کنید کشور با معضلات ،بیکاری فساد روبرور هست ودر حال نابود شدن هست .
حجت الاسلام چراغی به موضوع سیل های اخیر اشاره ویادآور شد:درهمین موضوع سیل مسئولین کشور کم کاری کردند، رهبری مجبور شد نیروهای نظامی را وارد میدان کند می دانید وقتی رهبری وقتی وارد عرصه ی میدان شود یعنی چه؟ یعنی دولت کار نمی کند دولت کم کاری می کند اینها را متوجه باشید ، از بعض از نیروهای زحمتکش ایراد می گیرند وآنها را در کارسیل مورد تمسخرقرار میدهند تو اینکار را کردی مسئولین صداقت ندارند.
ما اول با مسئولین صحبت می کنیم به آنان تذکر میدهیم باید کار حل بشود مبخواهید مردم وارد میدان بشوند.
خواسته ی امام جمعه ی پاتاوه از نماینده محترم ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد:من از نماینده محترم ولی فقیه در استان میخواهم که مشکل شهرستان ما حل بشود وبا ایشان صحبت خواهم کرد که قضیه مشکلات ما به زودی زود حل بشود.
نماینده مجلس مستقیما در اوایل اسفند گذشته به من گفت بحث بیمارستان پاتاوه باید شروع بشود ودر تریبون نماز جمعه هم به این موضوع اشاره وبه مردم قول داد و ما منتظریم که این اتفاق باید بیافتد و بدانید که اگر اینکار را انجام ندادند بدانید نمایندگان شما بی عرضه هستند ونمیخواهند کار کنند وشاید هم میخواهند کار کنند بخاطر اینکه خرشان از پل بگذرد، کار نمی کنند.

اخبار مرتبطآخرین اخبار