رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
١٨(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)

نادیده گرفتن حوزه‌های محلی و شهرستانی، موجب محروم ماندن مردم این مناطق از دارا بودن نماینده در مجلس می‌شود.

 

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری دنانیوز می باشد و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


همان طور که می دانید مردم یک شهرستان ،شهر ، بخش … با شناختی که از داوطلب خود دارند و با عنایت به وعده‌ها و شخصیت سیاسی وی او را انتخاب می‌کنند تا مشکلات آنها برطرف شود. حال تعداد ۴۹۵هزار نفر از جمعیت این استان واجد شرایط برای رای دادن هستند که بیشترین جمعیت واجد شرایط رای دادن استان به تعداد ۲۲۱ هزار نفر در حوزه بویراحمد و دنا. ۱۶۲ هزار نفر هم در حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده.
و تعداد ۱۱۲هزار نفر در حوزه گچساران و باشت که با توجه به این آمار هر که بامش بیش ،برفش بیشتر
این طرح با بی پاسخ ماندن خواسته های مردم ،افزایش لابی گری ،کمرنگ شدن پل ارتباطی بین مردم و دولت بسته شدن راه برای نمایندگان غیره حزبی ، نادیده گرفتن حوزه‌های محلی و شهرستانی، موجب محروم ماندن مردم این مناطق از دارا بودن نماینده در مجلس می‌شود.

بدین صورت مردم شهرها .بخش ها و روستاهای کوچک به حاشیه رانده می شوند و مطالبات و خواسته‌هایشان نادیده گرفته خواهد شد. این بی‌توجهی باعث ناامیدی مردم این مناطق خواهد شد که نتیجه‌ای جز کاهش مشارکت مردم در انتخابات را نخواهد داشت.


عمادرضاابید                                                                                                                                                                 

اخبار مرتبطآخرین اخبار