رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
١٨(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)

انتصابات فامیلی و بدون ضابطه سرمایه‌های اجتماعی را ناراحت و ناامید می‌کند و در روزهای سخت به‌ جای دلگرمی دادن به مردم بذر ناامیدی در دل‌هایشان می‌کارد با این حال و با مشهود بودن اثرات منفی این رویدادها همچنان شاهد جولان نزدیکان صاحبان قدرت در مناصب مختلف هستیم.

به گزارش دنانیوز اخبار یک ماه اخیر نشان می‌دهد که فریدالدین حدادعادل، فرزند غلامعلی حدادعادل، سر از شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه درآورده است. هادی رحمانی فصلی، فرزند وزیر کشور، به وزارت اقتصاد رفته و مشاور وزیر جدید اقتصاد شده و مهم‌تر از همه کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌جمهور روحانی هم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  و داماد علی اکبر ناطق نوری به عنوان معاون امور توسعه و مهندسی شرکت نفت کشور منصوب شده اند.

هادی رحمانی فضلی، فرزند وزیر کشور به وزارت اقتصاد رفته و مشاور وزیر جدید اقتصاد شده و مهم‌تر از همه کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌جمهور روحانی هم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شده است. اخبار را که پی ‌بگیریم همیشه از این دست انتصاب‌های فامیلی در بدنه دولت‌ها و نهادهای غیردولتی در ایران بعد از انقلاب بوده، هست و گویا خواهد بود.

با حکم کرباسیان ، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، رضا دهقان ، داماد علی اکبر ناطق نوری به عنوان معاون امور توسعه و مهندسی این شرکت منصوب شد و اکنون مشخص شد که کرباسیان برای چه عملی قانون منع بکارگیری بازنشستگان را دور زده است!

سال گذشته فرزند محمدرضا عارف لطف کرد و عبارت «ژن خوب» را به روزنامه‌نگاران هدیه داد تا نزدیکان نسبی به مقامات را با این عنوان بخوانند؛ اما حالا با اضافه شدن داماد رئیس‌جمهور به این صف، باید نزدیکان سببی را هم در دایره شمول «ژن‌های خوب» بدانیم.

همان طور که می‌دانید و می‌دانیم انقلاب بزرگ مردم ایران انقلابی مردمی بود برای رساندن قدرت به دست مردم که صاحبان اصلی آن بودند و هستند. با این حال، همچنان می‌بینیم که کج‌سلیقه‌گی‌هایی در حال آسیب زدن به این رویداد مهم است؛ اتفاقاتی که سرمایه‌های اجتماعی را ناراحت و ناامید می‌کند و در روزهای سخت به‌ جای دلگرمی دادن به آنها، بذر ناامیدی در دل‌هایشان می‌کارد. با این حال و با مشهود بودن اثرات منفی این رویدادها همچنان شاهد جولان نزدیکان صاحبان قدرت در مناصب مختلف هستیم.

اخبار مرتبطآخرین اخبار