رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
١٨(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)

اگر با آن مدیری که از سوی دستگاه قضایی بعنوان متخلف معرفی شده برخورد جدی میشد و پست و مقام جدید نمی گرفت دیگر هیچ مدیری جرات دست از پا خطا کردن را نداشت و اینجاست که باید گفت این رویه عدم برخورد ، جرات و جسارت مدیران را برای تخلف بیشتر بالا می برد و وضعیت را بدتر از گذشته خواهد کرد.

به گزارش دنانیوز از شهریور ماه 96 که علی احمدی رسما سکاندار استانداری استان محروم کهگیلویه و بویراحمد را بعهده گرفتند شاهد تغییر و تحول خاصی در سیستم اداری دستگاهها و سازمان های استان نبودیم بعبارتی همان رویه های قبل با رنگ و لعاب دیگری بروز و ظهور داشتند.

چیزی که طی سال های گذشته باعث رنجش خاطر مردم مستضعف استان شده است بحث استخدامی های بی ضابطه و طایفه ای،حضور مدیران منطقه گرای متخلف،اعطای تسهیلات بانکی ویژه به نورچشمی ها و ژن های خوب و مواردی دیگری است که عموم مردم خوشبختانه از آن آگاهی دارند.

در اولین ماههای حضور علی احمدی شاهد اولتیماتوم های متعدد به مدیران ادارات ،بانک ها و…. بودیم که نتیجه گیری در خصوص این اولتیماتوم ها را میتوان در وضعیت فعلی استان دید که متاسفانه نه تنها برخوردی با مدیرانی که بانی استخدام های طایفه ای و بی ضابطه بودند نشد بلکه بعضی از این مدیران ارتقا پیدا کرده و یعضی هم ابقا شدند تا به ریش این مردم مظلوم و بی پناه بخندند و بگویند اولتیماتوم های آقای احمدی هیچ خللی در مسیرشان ایجاد نخواهد کرد.

اندک زمانی است که به لطف دستگاه قضایی استان آستین برخورد با ابربدهکاران بانکی استان و مدیران متخلف بالا زده شده است و امیدواریم که این برخوردهای بجا استمرار داشته باشد و به روزی برسیم که هیچ مدیر متخلفی جرات تخلف و زیرپا گذاشتن حق مردم محروم و بی پناه را نداشته باشند.

استاندار محترم طی چند روز گذشته و در نشست بخش‌خصوصی و دولت در اتاق بازرگانی فرمودند:نحوه مواجهه با فساد نباید به گونه‌ای باشد که جرأت و جسارت مدیریتی را از مدیران بگیریم.

وی با بیان اینکه در گذشته تفریط‌ هایی در اعطای تسهیلات انجام گرفته که برخی وام‌ها بدون نظارت، برخی بدون ضمانت مناسب و چارچوب اصولی و قانونی پرداخت شده، اظهار کرد: فعالیت نظارتی دستگاه‌ها و بانک‌ها باید از همان قبل با شکل و روند اصولی انجام می‌شد و اگر امروز دستگاه‌های متولی به یک‌باره بخواهند این حرکت را انجام دهند، باعث ایجاد تفریط و آسیب می‌شود.

سوالی که از آقای احمدی باید پرسید این است که نهاد های نظارتی تحت امر حضرتعالی بعنوان نماینده تام الاختیار دولت در راستای مبارزه با فساد تاکنون چه نقشی داشتنه اند؟ اگر عملکردی داشته اند آن را به اطلاع عموم مردم برسانید.

مواردی که باعث وضعیت افراط و تفریطی در این استان محروم شده است ، عدم برخورد و محافظه کاری با مسئولانی بوده که منافع عمومی را فدای منافع شخصی اشخاص و جریانات سیاسی در این استان کرده است.

اگر با آن مدیری که از سوی دستگاه قضایی بعنوان متخلف معرفی شده برخورد جدی میشد و پست و مقام جدید نمی گرفت دیگر هیچ مدیری جرات دست از پا خطا کردن را نداشت و اینجاست که باید گفت این رویه عدم برخورد ، جرات و جسارت مدیران را برای تخلف بیشتر بالا می برد و وضعیت را بدتر از گذشته خواهد کرد.

نباید در برخورد با مدیران مختلف نگران  ناراحتی فلان نماینده باشید بلکه با قاطعیت چنان برخوردی انجام بدهید تا درس عبرتی برای مدیران دیگر بشود و خط و نشانی برای نمایندگان مجلس که حواسشان به وظایف اصلی خودشان باشد.

دستگاه قضایی استان قدم در مسیری انقلابی(برخورد جدی با مفسدین و متخلفین) گذاشته اند که عموم مردم این استان مستضعف انتظار آن را داشته و دارند و امیدواریم دستگاههای اجرایی تابعه استانداری هم در راستای مطالبات بر زمین مانده مردم محروم به عنوان ولی نعمتان و صاحبان اصلی این انقلاب گام بردارند

دستگاه قضایی تنها متولی برخورد با متخلفین و مفسدین نیست و بعبارتی آخرین حلقه از سیستم اداری کشور برای برخوردقضایی و ایجاد نظم می باشند لذا حلقه های اولیه از جمله بازرسی استانداری ،حراست استانداری  و فرمانداری ها و بازرسی سازمان ها و دستگاههای اداری و حراست های تمامی ادارات و دیگر نهاد های نطارتی بعنوان خط مقدم مبارزه با فساد هستند و نباید بگذارند انباشتی از تخلف و مماشاتی که ملاحظات سیاسی و طایفه ای دارد بر سر دستگاه قضایی خالی شود.

امیدواریم که شاهد برخوردهای قاطع از سوی همه مسئولان استان در راستای مبارزه و جلوگیری از تخلفات باشیم.

 

 

 

 

اخبار مرتبطآخرین اخبار