رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 23 May
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢٢(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٧(in)

دکتر خرامین : بیکاری نشأت گرفته شده از نداشتن برنامه است، ما به قول خودمان معدن نفت هستیم، اما برنامه ای نداریم، کارخانه ها سبب ایجاد اشتغال می شوند، که متاسفانه کارخانه سیمان دهدشت و گچساران و یاسوج تعطیل است با این وجود بیکاری هم وجود دارد.

به گزارش دنانیوز به نقل از صبح زاگرس صبح امروز بمناسبت بزرگداشت روز دانشجو نشستی با حضور دانشجویان دانشگاه سماء یاسوج با سخنرانی دکتر شیرعلی خرامین برگزار شد.

شیرعلی خرامین در این نشست بیان کرد: در تاریخ صدساله انقلاب اگر بخواهیم جایگاه دانشجو را بررسی کنیم دانشجو شالوده واساس جامعه را تشکیل می دهد، دانشجو وظیفه دارد، برای جامعه روشنگری کند، گاهی نیز دانشجو وظیفه ثانویه دارد، 4 توقع از دانشجویان وجود دارد، که باید آن هارا در جامعه پیاده کنند.

وی افزود: نقش اول آن ها بیدارگری است؛ تاریخ صدساله اخیر می گوید که اگر خطری ایران را تهدید کرد، دانشجویان هشدار داده اند، زمانی که سفارت انگلیس در ایران بود، رئیس گارد شاهنشاهی بارئیس دانشگاه تماس گرفت، که اگر دانشجویی نفس کشید او را می کشیم و به دانشگاه تهران آویزان می کنیم، از آن به بعد در دانشگاه تهران هیاهو به پا شد که سبب تسخیر لانه جاسوسی به وسیله دانشجویان شد.

خرامین دومین وظیفه را خنثی گری عنوان کرد و افزود: هرکجا خطر دید آژیر نکشد که ای مردم ای روحانیون بریزید در خیابان؛ دانشجو باید خودش پیش قدم شود، اگرحضور دانشجویان خط امام و شهید چمران در هویزه نبود معلوم نبود چه برسر خوزستان می آمد، دانشجو باید جهادی کارکند، هرکجا که کسی نیست دانشجو باید به عرصه وارد شود و مشکلات جامعه را باهزینه ها و تاوان هایی که می دهد تحمل کند، دانشجوباید مطالبه گر باشد.

 

وی افزود: دانشجونقش ثانویه اش باید احیاگری و بیدارگری اجتماعی باشد، عملکرد آموزشی دانشجو نباید فقط درگیر جزوه باشد، که این یک ضعف عمیق است، دانشجو به جای علم گرایی و عمیق گرایی به دنبال جزوه است.

خرامین ادامه داد: نقطه عطف دانشجو استکبار ستیزی است، چرا بیشتر دانشجویان در تشکل ها به سمت غرب می روند؟ امروز دانشجوی ایرانی نامه می نویسد به آمریکا برای تحریم دارو برای بیماران ایرانی دانشجوی بیدار و استکبار ستیز این است؟

شیرعلی خرامین بیان کرد: دانشجو باید مطالبه گر باشد، دانشجویان در وضعیت اقتصادی امروز چندمطالبه گری انجام داده اند؟ این ضعف از ماست که موقعیت دانشجو را تنزل داده ایم.

خرامین اظهار کرد: دانشجویی افتخار آفرین است که کمر آمریکا را می شکند، امروز وظیفه دانشجو احیاگری، آبادگری، خنثی گری و بیدارگری است، ماتحریم نشدیم، کمر ما از جنگ فرهنگی شکست،دانشجویی که خواب است بیدار نمی شود و باید بیدارشود.

وی افزود: جنگ نرم جنگ تغییر ذائقه های فرهنگی است، دانشجویان باید افسران جنگ نرم باشند، در اولین نشانه غرب اولین تیر به سمت دیده بان هاست، دانشجو دیده بان است، غرب درپی خواب کردن دیده بان است، درجنگ نرم به جای اینکه دشمن بیاید ما خود با التماس به سمت دشمن می رویم، دانشجویان امانت دار شهدا هستند اگر وظایفتان را به خوبی انجام ندهید اگربخوابید، شرمنده شهدا هستید.
 

خرامین در پاسخ به سوال چرا در استان ما بیکاری بیداد می کند به طوری که اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا بیکار هستند، گفت: در استان ما نباید صحبت از فقر و بیکاری باشد، کهگیلویه و بویراحمد سرمایه جهانی نفت و گاز را دارا است که باید به آن توجه شود، بیکاری نشأت گرفته شده از نداشتن برنامه است، ما به قول خودمان معدن نفت هستیم، اما برنامه ای نداریم، کارخانه ها سبب ایجاد اشتغال می شوند، که متاسفانه کارخانه سیمان دهدشت و گچساران و یاسوج تعطیل است با این وجود بیکاری هم وجود دارد.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره دولت و برنامه هایی که در خصوص مسائل اقتصادی دارد، گفت: بنده اقتصاد دان نیستم اما متاسفانه برخی از مسائل اقتصادی مقصر خود ما هستیم، که روشنگری نکردیم در برخی مسائل نیز گروهی می خواهند مردم را بترسانند.

خرامین در پایان گفت: ضعف و مشکل استان ما این است که هیچ گونه برنامه ریزی منسجمی ندارد، تا در همه عرصه ها به موفقیت های علمی، فرهنگی، اقتصادی برسد.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبطآخرین اخبار