رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۲ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 26 June
  • اوقات شرعی

یاسوج
٢۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٣(in)

این پروژه ها در دهستان های زیلایی، چین، دیشموک، ممبی و جاورده که داری ضریب محرومیت ۸ می باشد در حال اجراست.

به گزارش دنانیوز مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از تکمیل ، تعمیر و شاداب سازی ۲۸ پروژه عمرانی در مدارس دهستان های تحت پوشش خبر داد.
سید مسعود پرهیزگاری گفت :در سال تحصیلی جدید با مشارکت دستگاههای دولتی و خیرین ، تعمیر و شاداب سازی تعداد ۲۸ مدرسه مناطق محروم روستایی وارد فاز عملیاتی شده که تا کنون برخی پروژه ها به اتمام رسیده و برخی نیز در حال اجراست.

پرهیزگاری افزود:این پروژه ها در دهستان های زیلایی، چین، دیشموک، ممبی و جاورده که داری ضریب محرومیت ۸ می باشد در حال اجراست.

وی تصریح کرد:بیش از ده کانکس نیز تا کنون با مشارکت خیرین در روستاهایی که فاقد فضای آموزشی استاندارد هستند جانمایی و نصب شده است.
پرهیزگاری خاطر نشان کرد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح در قالب ۵ کارگروه تعلیم و تربیت، فرهنگی،زیرساخت و عمران، اقتصاد و اشتغال و سلامت در دهستان های هدف فعالیت دارد که در هر حوزه تحولاتی در راستای توانمند سازی دهستان های مذکور و کمک به پیشرفت و آبادانی آنها انجام گردیده است.

جانشین فرمانده سپاه فتح درقرارگاه پیشرفت و آبادانی در همین راستا گفت : قرارگاه پیشرفت بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری و با هدف توانمند سازی روستاها و همچنین جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی شکل گرفته که در عرصه تعلیم و تربیت با مجموعه فعالیت های جهادی و مشارکت آموزش و پرورش به ایجاد عدالت آموزشی با توزیع فرصت های برابر منتهی می شود.

وی در ادامه افزود: پویایی اقتصاد مقاومتی و تربیت سرمایه های انسانی با رویکرد تقویت مهارت آموزی متناسب با ظرفیت های روستایی در هدف گذاری این قرارگاه گنجانده شده است.
وی ضمن تقدیر از دستگاههای اجرایی و خیرین گفت: مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در آیین بازگشایی مدارس زیلایی در چهارم مهر ماه با تاکید به ایجاد فرصت های آموزشی از این فعالیت ها خبر داده بود که اکنون تکمیل عملیات اجرایی آن اعلام می شود.
وی در پایان افزود: ۳۸ روستا از مجموعه روستاهای اقماری این دهستان ها فاقد فضای آموزشی استاندارد بوده که رفع این مشکل در دستور کار قرارگاه پیشرفت با هم افزایی آموزش و پرورش ، سازمان نوسازی و خیرین نیز قرار گرفته است.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی از توجه دستگاههای دولتی و خیرین به جهت اهتمام به تحقق فرامین رهبری در توانمند سازی روستاها قدردانی ویژه نموده است.

 

اخبار مرتبطآخرین اخبار