رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
۴(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

با توجه به بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم که واگذاری این پارک تشریفاتی بوده است و طبق تحقیقاتم و برخی گفته ها، کسی که نقش اصلی را در پارک چشمه نباتی دارد و این امتیاز مهم را در اختیار دارد

به گزارش دنانیوز موضوع واگذاری پارک چشمه نباتی یاسوج به بخش خصوصی یکی از مواردی است که با توجه به شنیده ها پشت پرده های زیادی را در پی داشته است. بهمین منظور برای آگاهی بیشتر درباره جزئیاتی از این پرونده به سراغ یکی از اعضای شورای شهر یاسوج رفتیم و در تماس تلفنی با محمدرحیم دهرابپور در جریان جزئیاتی از این ماجرا قرار گرفتیم. حسب رسالت ذاتی رسانه ای مان، هرچند که این صحبتها قلبمان را بدرد آورد اما آنها را منتشر میکنیم، اگرچه این موضوع جهت صحت و ثقم نیازمند ورود دستگاه های نظارتی و امنیتی و دادستانی است.

دهرابپور در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط واگذاری پارک چشمه نباتی یاسوج گفت: یکی از موضوعاتی که برای خود ما نیز دغدغه بسیار مهمی است و یکی از شاخص های اصلی معروف شهر یاسوج نیز هست، همین چشمه نباتی است. چشمه نباتی نقطه عطف سابقه شهر یاسوج است به این دلیل که از زمان قدیم مورد استفاده و تفریح مردم قرار می گرفت و انتظار می رفت بعد از این که شهر یاسوج به عنوان مرکز استان و قطب گردشگری معرفی می شود، این چشمه به عنوان اولویت اول یا دوم شهر مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: از زمانی که به شکل پارک درآمد، خیلی تلاش شد که حفظ شود گرچه به آن تعرض شد و در دوره دوم وسوم شورا اشراف داشتیم و در کارهای شهری به گونه ای احساس مسئولیت کردیم که شهر را بتوانیم حفظ کنیم. بخصوص در دوره دوم شورا می توانم ادعا کنم یکی از کارهایی که انجام دادیم این بود که شهر را از دستبرد و تعرض افراد سودجو حفظ کردیم .

دهرابپور ادامه داد: در دوره دوم قسمت های مختلفی از جمله همین چشمه نباتی در حال به تصرف درآمدن توسط افراد خاصی بود که توانستیم حفظش کنیم و در دور سوم به پارک تبدیل شد و در دوره چهارم که بنده عضویتی در شورا نداشتم گویا به بخش خصوصی واگذار می شود.

این عضو شورای شهر یاسوج بیان کرد: با توجه به بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم که واگذاری این پارک تشریفاتی بوده است و طبق تحقیقاتم و برخی گفته ها، کسی که نقش اصلی را در پارک چشمه نباتی دارد و این امتیاز مهم را در اختیار دارد، یکی از اعضای دوره قبل شورای شهر یاسوج به نام آقای م است که در واقع اگر چه به اسم فرد دیگری واگذار شده است اما متعلق به وی است و ردپایش در آنجا زیاد است، چرا که مدام به آنجا رفت و آمد می کند و برنامه و نشست برگزار می کند.(نقل قول عضو شورای شهر یاسوج نیاز به بررسی مراجع ذی صلاح دارد)

وی افزود: یکی از برنامه هایی که قبل از ورود به شورای شهر پنجم داشتم، پرداختن به بحث چشمه نباتی بود که اعتقاد دارم به صورت تشریفاتی واگذار شده است و در حال حاضر نیز در اختیار افراد خاصی است .

دهرابپور با اشاره به اهمیت این پارک گفت : یکی از منابعی است که به شکل های مختلف از جمله به عنوان منبعی برای درآمدزایی شهرداری استفاده بسیاری می توان از آن داشت اما به بهانه واگذاری و به صورت غیرقانونی در اختیار یکی از اعضای سابق شورای شهر قرار دارد و از دست شهرداری خارج شده است.

دهرابپور یاداور شد: این صحبت ها همانند زخم عمیقی است که هر بار آن ها را به یاد می آوریم همانند این است که بر روی آن نمک می پاشیم و این زخم عفونت شدیدی کرده است./صبح زاگرس

اخبار مرتبطآخرین اخبار