رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
۴(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد کسانی که معوقه بانکی دارند و پول بیت المال را پرداخت نکرده برای طرح جدیدی آنها را به بانک‌ها معرفی کنند و هیچ بانکی هم حق ندارد کسانی که بدهی دارند برای طرح جدیدی به آنها تسهیلات پرداخت کند.

وی با بیان اینکه جلوی هدر دادن بیت المال برای هر طرح اقتصادی و تولیدی ناکارآمد و بدون توجیه فنی و اقتصادی را با جدیت می‌گیرم، عنوان کرد: برخی به اسم تولید پول این مردم را گرفته‌اند و در جای دیگر و در زمینه دیگری هزینه کرده‌اند و اقساط آن‌ها هم معوق مانده است.
احمدی ابراز کرد: مانع آن کسانی می‌شوم که حدود 100 میلیارد تومان پول گرفته‌اند و بدهکارند و اقساط  آن را نپرداخته اما دوباره به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها فشار می‌آورند تا باز پول بگیرند.
وی تاکید کرد: به آن دسته کسانی که پول گرفته‌اند تا یک واحد تولیدی را شروع کرده‌اند ولی در جای دیگری سرمایه گذاری کرده و برای مراحل بعدی پول نخواهیم داد.
احمدی بیان کرد: به آن عده‌ای که پول دولت را گرفته و پشت ماشین‌های میلیاردی نشسته‌اند وعادت کرده‌اند پول دولت، آب، برق و گاز را نپرداخته و بازهم به دنبال وام هستند، تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود.
نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سالی که به اقتصاد و تولید تاکید شده هر کسی مقابل  تولید و اشتغال بایستد یعنی در مقابل نظام ایستاده و به طور حتم به شکل جدی با آنها برخورد می کنم.
احمدی با تاکید به اینکه نگاهمان این بوده که روی صنعت، تولید و اشتغال استان تاثیرگذار باشیم، گفت: برخی هم نیت واقعی آن‌ها خدمت نبوده و از شرایط و مشکلات اقتصادی سوء استفاده کرده‌اند، دیگر افراد خوشنام، تولید کننده واقعی و دلسوز مردم نباید تحت تاثیر جو و فضای مسموم این چنین افرادی قرار بگیرند.
وی به آن عده‌ای که پول دولت را گرفته و پشت ماشین‌های میلیاردی نشسته‌اند وعادت کرده‌اند پول دولت، آب، برق و گاز را نپرداخته و بازهم به دنبال وام هستند، تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود.

تصریح کرد: هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد کسانی که معوقه بانکی دارند و پول بیت المال  را پرداخت نکرده برای طرح جدیدی آنها را به بانک‌ها معرفی کنند و هیچ بانکی هم حق ندارد کسانی که بدهی دارند برای طرح جدیدی به آنها تسهیلات پرداخت کند.
احمدی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باید آنجا که می‌دانند اگر نرمشی نشان دهند سبب می‌شود تا چند خانواده معیشت و نان آنها تامین شود، کوتاهی نکنند.
وی خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی هم باید براساس مصوبات و دستورالعمل‌ها کار مردم، تولید کنندگان، سرمایه گذاران و متقاضیان کارآفرینی را در کمترین زمان لازم با انجام کار کارشناسی و توجیه اقتصادی بررسی و نسبت به آن اقدام کنند.
احمدی بیان کرد: بانکی از استان در جایی طرح تولیدی در استان را که بنیاد برکت با آن کارشناسی قوی و حساس به لحاظ توجیه فنی و اقتصادی تایید کرده  و مورد حمایت مالی خود قرار داد است به آن تسهیلات نمی پردازد، قطعا چنین بانکی باید سریعا پاسخگو باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سر و کار ما با مدیر چنین بانکی برخورد جدی است و ظرف مدت یک هفته وضعیت مدیر چنین بانکی مشخص خواهد شد.
احمدی اظهار داشت: این هم داد و فریاد، پیگیری‌ها و جلسات، تاکید، ترغیب و تشویق به خاطر این است تا کار مردم رواج یابد از مشکلات مردم کاسته شود، برای جوانان شغل ایجاد شود و استان یک گام به جلو برود.
احمدی با تاکید به اینکه، مطمئن باشید هرجایی که کم کاری مشاهده شود و یا پول بیت المال و این مردم به هدر برود و از حق مردم سوء استفاده شود با جدیت برخورد خواهم کرد، گفت: مطمئن باشید، کسانی که به دنبال سوء استفاده  و پول مردم و بیت المال هستند و با این نگاه و نیت آمده‌اند را نخواهیم گذاشت که موفق شوند.

اخبار مرتبطآخرین اخبار