رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
۴(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

فریاد حیدری ات را برسر ظلم و بی عدالتی بکوب زینب، خطبه بخوان بانو که یزید همچنان در کاخ رو سیاهی اش، مستانه نعره فسق و فساد و خیانت سرمی دهد، و آن شجره ملعونه شاخه زقوم می کشد و دستگیره بوزینگان می شود تا از منبر رسول الله بالابروند، و هر روز نفس زکیه ای را به مسلخ ببرند

بسم الله النور

تو را چه معنا کنم زینب، و باکدامین واژه برایت بنویسم،.بگویم صبر که صبر وامدار توست و استقامت از نامت معنا می گیرد ای معنی غیرت خدا،

از کجا شروع به نوشتن کنم بانو! از تولدت یا زندگی یا پرکشیدنت ای زاده دامن سرور زنان دو عالم و مرد مردستان عالم هستی. انگار از همان کودکی که پرستار بانویی پهلو شکسته شدی، از همان روز که مصلای علی قتلگاهش شد و تیماردار فرقی بشکافته شدی، از همان روز که تشتی پر از خون نظاره گر آخرین نفسهای حسن مجتبای رسول الله بود، و هر روز نظاره گر فتنه ای بودی و تزویر و خیانتی، انگار از همان اول برای سخت ترین روز عالم در سخت ترین سرزمین عالم که نه روزی و نه زمینی مانند کربلاست خدا تو را آموزش می داد تا آماده روز دهم سال 61 هجری و بعداز آن باشی، ای جانباز جامانده انقلاب حسین، و ای روایتگر کربلای دلاوری ها،..

ای زینب ای کوه استوار عالم هستی ای سپر جان ولی بیمار خدا، خدا خواست تا باشی و ایثار و درایت و شجاعتت مانع شهادت زین العابدین در اسارت بشود تا زنجیره ولایت الله برروی زمین بماند تا روز موعود.

سلام بر رنج تاریخی ات زینب. سلام بر جگرسوخته ات زینب. سلام بر شجاعت حیدری ات زینب، سلام بر خطبه های دشمن شکن و رسواگر بی حیایی و ظلم و مکر و تزویر که تو ایراد کردی زینب. سلام بر آن همه مصیبتی که در چهارکلمه خلاصه اش کردی وگفتی((مارایت الاجمیلا))، تا همین درس استقامت و آزادگی باشد برای تا ابد، تاهمیشه. و تا آنروز که جهان باقیست حسینیان گرد شمع وجودت بچرخند و مدافعان حریم دین خدا مدافعان حرمت نام بگیرند، و فوج فوج بسیجشان کنی تا دین خدا را پاسداری کرده و به معراج بروند، براستی که حرمت حریم خداست، و خدا خواست تا تو باشی و برایش مجاهدت کنی تا همیشه و تا ابد، زینب زینب زینب. من نمی گویم نیمه رجب و سالروز وفاتت، که تو شهیده ای از دامن زهرایی، آری غم بیت الاحزان زهرا از آن روز که رسول الله در بستر بود تا عاشورای 61 هجری که تو جانبازش شدی و در مدینه آنقدر روشنگری کردی و ایستادی و آنچه بود را بی پرده بیان کردی، و مردم را بیدار و ظلم را رسوا کردی، و فهماندی که مطالبه حق کدام است و اشرافیت بدنبال چیست، آری زینب، مافیای ظلم و خیانت و بی شرفی از وجودت ترسید تا مبادا مردم بفهمند که حق کدام است و دعوای زرگری این تشنه گان ثروت وقدرت و عقده داران حکومت بر سرچیست؟ ترسید و تو را بادل داغ دارت باجراحت های عاشورا و اسارت، به شام تبعید کرد، تا روایتگری جانباز و زخم خورده ای داغ بردل نشسته، در غربت و تبعید دراثر زخم هایش به آسمان پربکشد و شهید بشود.

آری تو جانباز و آزاده ای شهیدی زینب. ای بانوی دانشمند و ای فقیهه فهمیده ای که نام عالمه بدون معلم برایت جاوید ماند. چه بنویسم در مقام علم و صبوری وعزت و ابهت و شجاعتت زینب که واژه ها در مقابل نامت کم می آورند، و قلم توان به تصویرکشیدنت را نخواهد داشت. آری زینب زینب است.

فریاد حیدری ات را برسر ظلم و بی عدالتی بکوب زینب، خطبه بخوان بانو که یزید همچنان در کاخ رو سیاهی اش، مستانه نعره فسق و فساد و خیانت سرمی دهد، و آن شجره ملعونه شاخه زقوم می کشد و دستگیره بوزینگان می شود تا از منبر رسول الله بالابروند، و هر روز نفس زکیه ای را به مسلخ ببرند.
خطبه بخوان بانو… و سلام برداغ های بردل نشسته ات زینب زینب زینب.

انتهای پیام/

اخبار مرتبطآخرین اخبار