رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
  • السبت ۱۷ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
۴(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

بهتر است هیچ توجهی به این متحجران و سطح اندیشان و ذی نفعان و محافظه کاران و مصلحت اندیشان «کاذب» نکنیم و گویی آن ها وجود خارجی ندارند و از ابتدا وجود نداشته اند، و گرنه باید فقط دست روی دست گذاشت و با ساز این مقدس نمایان بی شعور و احمق کوک شد

مقدس نمایان، تقدس سازان، حصارکشندگان و اختصاصی سازان شخصیت ها و نهادها و موقعیت ها، همانانند که اجازه ی هیچگونه تحول و تغییری را در وضع موجود نمی دهند. مهم ترین خصیصه ی کسانی که با هرگونه روایت و حرف جدید مخالفت می کنند و برهم زدن مناسبات غلط موجود را برنمی تابند این است که سعی می کنند اتهام ضدیت با آرمان ها و اصول بدیهی مورد اتفاق مردم را ناجوانمردانه نثار راویان نگاه متفاوت از اسلوب های بسته ی ذهنی خودشان کنند؛ این یعنی تحجر!
اتهام زدن و سعی در بدنام کردن منادیان نگاهی متفاوت از نگاه مرسوم، تنها حربه ی این جماعت است. هر کس که با نگاه و برداشت آن ها از اندیشه ی دینی و نگاه انقلابی و دریافت از آرمان ها همساز و‌ همراه نباشد، متهم به ضدیت با همان آرمان ها می شود. نقد آنان به مثابه ی ضدیت با دین است.
ارائه ی نگاه و بینش متفاوت به مثابه ی مخالفت با ولایت فقیه و علما و مذهب است. اگر از از مبانی و دیدگاه ها دفاع کنی و حرف های صریح و کمتر گفته ی شده ی امام و رهبری را طرح کنی، سعی می کنند با مصداق سازی، تو را در مقابل آن مصادیق قرار دهند. سکوت کنیم، با سانسور و مهجوریت اساس و اصل اندیشه ی امام چه باید کرد. حرف بزنیم، چون طبق مشهورات عرفی این جماعت نیست متهم می شویم!
جناح بازی و پرداختن به درگیری های فرعی جریان اصلاح طلب و اصولگرا را نقد می کنیم، متهممان می کنند شما خود حق پندارید و هیچکس را قبول ندارید. انگار کل مملکت همین دو جناحند. نقدی بر برخی متولیان رسمی دین و نهادهای متولی تبلیغ فرهنگ انقلاب و دین میزنیم،متهم به ضدیت با آن ها می شویم.

از متولیان خوشفکر و مردمی و ضدظلم رسمی دین و‌ نهادها تقدیر می کنیم، می گویند ترسیدید که با شما برخورد کنند و چنین کردید! از داشته ها و دستاوردها ‌و برکات انقلاب و خدمات نظام می گوییم، متهم به سفید نمایی می شویم. نقد جدی و‌بدون مرز و فراجناحی می کنیم، سیاه نمایی خطابمان می کنند. از عدالت خواهی می گوییم، مارکسیست می نامندت!

بهتر است هیچ توجهی به این متحجران و سطح اندیشان و ذی نفعان و محافظه کاران و مصلحت اندیشان «کاذب» نکنیم و گویی آن ها وجود خارجی ندارند و از ابتدا وجود نداشته اند، و گرنه باید فقط دست روی دست گذاشت و با ساز این مقدس نمایان بی شعور و احمق کوک شد.

راه ادامه دارد….

 

اخبار مرتبطآخرین اخبار