رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۸ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 24 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
٠(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ٠.٣(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

منطقه سقاوه، طلای سبز و نگین طبیعت بخش سفلی شهرستان بویراحمد است، ضمن اینکه از اساس واگذاری بسیار مبهم و مشکوک به نظر می رسد، اگر دولت محترم قصد اشتغال زایی دارد، با حمایت از خود مردم منطقه در بخش کشاورزی، ضمن حفظ محیط زیست، می تواند اقدام نماید

به گزارش دنانیوز، آذربو مسئول قرارگاه دانشجویی شهید طیب بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، در پی احداث پتروشیمی در دشت سقاوه بویراحمد، که منجر به نارضایتی مردم استان خصوصا اهالی روستای امامزاده بی بی خاتونین(س) شده، نامه ای خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نوشته است.
ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست کشور
جناب آقای عیسی کلانتری
سلام علیکم
احتراما با توجه به واگذاری زمین های کشاورزی منطقه سقاوه از بخش مارگون استان کهگیلویه و بویر احمد جهت ساخت پتروشیمی به بخش خصوصی و همچنین با توجه به اینکه کمیته دانشجویی تحقیقات میدانی خود را با حضور در بین مردم منطقه و صحبت با مسئولان امر انجام نموده است نکات زیر را به سمع و نظر شما می رسانیم:
1- مردم در این منطقه از دیرباز ساکن بوده اند و زمین های کشاورزی آنها دارای نسق زراعی می باشد. لازم به ذکر است نسق های زراعی این زمین ها در سال 1342 صادر گردیده است.
2- نحوه واگذاری این زمین ها به بخش خصوصی که توسط منابع طبیعی استان صورت گرفته است مبهم و مورد سؤال است. چگونه است که بخشدار منطقه پاسخ منابع طبیعی استان را بدون از هیچ گونه استعلام و تحقیقی از شورای روستا، مردم و صاحبان زمین ها داده است.
3- جهت استحضار جنابعالی؛ منطقه سقاوه، طلای سبز و نگین طبیعت بخش سفلی شهرستان بویراحمد است، ضمن اینکه از اساس واگذاری بسیار مبهم و مشکوک به نظر می رسد، اگر دولت محترم قصد اشتغال زایی دارد، با حمایت از خود مردم منطقه در بخش کشاورزی، ضمن حفظ محیط زیست، می تواند اقدام نماید.
4- تخریب این زمین ها و واگذاری آن به بخش خصوصی با چه منطقی صورت پذیرفته است در حالی که اگر ارداه ای بر ثمر رسیدن این پتروشیمی است چگونه پتروشیمی های گچساران و دهدشت که بیش از ده ها سال از شروع به ساخت آن گذشته هنوز به بهره برداری نرسیده اند؟

5- ظلمی که در حق مردم این منطقه شده است:
الف) عدم هماهنگی به جهت واگذاری زمین ها و ضرب و شتم مردم در پی اعتراض به این امر
ب) عدم پاسخگویی از سوی منابع طبیعی استان و ارجاع مردم به دستگاه های دیگر برای حل این موضوع
حال که اسناد این زمین ها موجود است و مطالبه به حق مردم این ولی نعمتان انقلاب بر همهگان مبرهن می باشد از جنابعالی انتظار می رود ضمن ورود مستقیم و پیگیری این امر، نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانید و در حفظ محیط بکر این منطقه مساعدت فرمایید.
توضیح اینکه در صورت عدم رسیدگی، در پیگیری های بعدی اسنادی از رانت های انجام شده و حتی نام افراد موثر که در این شبکه زنجیره ای دخالت مستقیم و غیرمستقیم داشته اند را به اطلاع عموم و نهادهای قضایی-امنیتی خواهد رسید.
حمید آذربو مسئول قرارگاه دانشجویی شهید طیب
بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام/

اخبار مرتبطآخرین اخبار