رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۷ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 24 March
  • اوقات شرعی

یاسوج
١٣(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۴.١۴(in)

این روزها زمزمه های از درون دولت به گوش می رسد، که حکایت از اختلاف اسحاق جهانگیری و حسن روحانی دارد؛ بنظر می رسد که اصلاحات و کارگزارانی ها بعد از ناتوانی حسن روحانی در اداره کشور، قصد بازگشت به گزینه خود یعنی اسحاق جهانگیری را دارند، و بازی گردان این اختلاف (مغذور از تایید اختلاف)خود آنان هستند

*مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست، می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

حدود پنج سال از زمان ریاست جمهوری دکتر روحانی میگذرد و هنوز انباشتِ وعده های بر زمین مانده در دولت یازدهم و مناظرات اردیبهشت 96 به قوت خود باقیست!
انتخابات اردیبهشت 96 از دیدگاه اصلاح طلبان ,پدیده به انها معرفی داشت بنام اسحاق جهانگیری!

در زمان مناظرات اگر چه جهانگیری تحت عنوان کاندید پوششی پا به عرصه رقابت گذاشته بود تا روحانی را در مناظرات همراهی کند، ولی توانمندی جهانگیری در ارائه امار(بدون از تایید صحت و سقم)، تخریب رقیب و زیر پا گذاشتن اخلاقی که در پس مناظرات 88 اصلاحات از آن حرف میزدند، آنان را به تعجب واداشت! عده ای از اصلاح طلبان بعد از شوی انتخاباتی اسحاق جهانگیری، پیشنهاد عبور از روحانی و قرار گرفتنِ پشت سر او  را دادند! از جمله کسانی که موافق عبور از روحانی و پشتیبانی از اسحاق جهانگیری بودند,حسین مرعشی از اعضای کارگزاران سازندگی و نزدیکان به هاشمی رفسنجانی بود,که بعدها بعنوان رئیس ستاد جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری96 معرفی شد(انتخابی کذایی).

بعد از اجماع اصلاح طلبان بر سر گزینه ی حسن روحانی، اسحاق جهانگیری که تازه باورش شده بود که قرار است کاندیدای اصلاح طلبان باشد، لاجرم مجبور به کناره گیری در حمایت از حسن روحانی شد. اندکی پس از انتخابات و اعلام پیروزی حسن روحانی، زمزمه ای از اختلاف بین روحانی و جهانگیری به گوش رسید و برخی از رسانه ها مدعی عبور روحانی از جهانگیری بعنوان معاون اول شدند! روحانی که در نبوده هاشمی رفسنجانی خود را گزینه ایده آل اصلاحات و کارگزارانی ها برای جانشینی پنداشته بود,از حرکات اسحاق جهانگیری در زمان انتخابات و پیشنهاد برخی از کارگزاران و اصلاح طلبان ناخشنود بود، و انتظار داشت که زین پس گزینه ریاست جمهوری جناحین مذکور با صلاحدید او باشد، از این رو اختلافات تشدید پیدا کرد و نهایتا با واسطه گری عده ای از تاثیرگذاران اصلاحات و راست سنتی ها، از جمله سید حسن خمینی و علی اکبر ناطق نوری فیصله پیدا کرد.

اصلاحات و کارگزارانی ها نه تنها حسن روحانی را بعنوان جانشین هاشمی قبول نداشتند، بلکه به کرّات او را یک اصولگرا معرفی کرده و حتی تئورسین اصلاحات او را رحم اجاره ای اصلاحات خواند! حسن روحانی بعد از اینکه نتوانست وعده های خود را جامه عمل بپوشاند، مورد هجمه مردم، رسانه ها، نمایندگان همسو و سلبریتی های حامی قرار گرفت، تا جایی که سپرده گذارانی که این روزها بسیار مورد توجه رسانه ها هستند بعد از بر اورده نشدن خواسته هایشان و قول های حسن روحانی در زمان انتخابات، شعار مرگ بر روحانی سر دادند!

این روزها مجددا زمزمه های از درون دولت به گوش می رسد، که حکایت از اختلاف اسحاق جهانگیری و حسن روحانی دارد! بنظر میرسد که اصلاحات و کارگزارانی ها بعد از ناتوانی حسن روحانی در اداره کشور، قصد بازگشت به گزینه خود یعنی اسحاق جهانگیری را دارند، و بازی گردان این اختلاف (مغذور از تایید اختلاف)خود آنان هستند و هدف از رسانه ای کردن اختلاف آنها, اعلام برائت از حسن روحانی و آماده کردن اسحاق جهانگیری برای انتخابات”1400″ میباشد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبطآخرین اخبار