رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۸ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 24 February
  • اوقات شرعی

یاسوج
١(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ٠.١(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه گفت: مراسم افتتاح و معرفی رئیس پایگاه پژوهشی بافت تاریخی شهر دهدشت فردا با حضور مسئولان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز از دهدشت، سیاوش زمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بافت تاریخی و آثار به جای مانده از دوره های مختلف، به خصوص معماری منحصر به فرد آن نیازمند راه اندازی پایگاه پژوهشی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه با اشاره به ضرورت ایجاد این پایگاه پژوهشی در شهرستان کهگیلویه، گفت: راه اندازی این پایگاه به عنوان یکی از بازوهای پژوهشی و اجرایی سازمان میراث فرهنگی در خصوص بررسی‌های منسجم در بافت تاریخی بمنظور پژوهش، مستند نگاری، مرمت و… است.

وی با بیان اینکه این پایگاه می‌تواند پیامدهای مثبتی در حفاظت و صیانت از این تمدن باشکوه داشته باشد ، تصریح کرد: راه اندازی این پایگاه برای ایجاد سهولت و سرعت در امور اداری، فنی، پژوهشی و برای انجام فعالیتهای علمی در بافت تاریخی دهدشت است.

زمان افزود: فراهم آوردن شرایط حفاظت، پژوهش، مرمت و احیا مستمر، تهیه برنامه های مدیریتی، تداوم آموزش در حین اجرا و ایجاد هماهنگی در اجرای فعالیت ازز جمله اهداف این پایگاه پژوهشی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه مراسم افتتاح و معرفی رئیس این پایگاه فردا با حضور مسئولان برگزار می شود، افزود: شکرالله علیزاده مدیر اسبق میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس پایگاه پژوهشی بافت تاریخی دهدشت معرفی می‌شود.

به گزارش تسنیم، بافت تاریخی دهدشت قریب به 45 هکتار در ظلع شرقی دهدشت قرار دارد و در سال 1364 در فهرست اثار ملی ایران به ثبت تاریخی رسیده است.

برنگ پور/ انتهای پیام/

اخبار مرتبطآخرین اخبار