عبدالله عدالتی

..

درد دل یک شاگرد هیاتی هدایت خواه؛
جامعه دچار سقوط اخلاقی شده است

بسیاری اعتقاد به اخلاق “صد البته در حوزه سیاست” ندارند اما در مورد جناب دکتر هدایت خواه وقتی نگاه می کنیم می بینیم عده ای به اسم جناح راست هرکاری خواستند با این شخصیت عزیز کردند، وی را در مقابل تکلیف قرار دادند.

*مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست؛ می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید

در خصوص مسائل سیاسی استان و با عنایت به حواشی اخیر ،من صرفا شخص دکتر هدایت خواه را تایید می کنم نه افراد و افعال حزب و تحزب زدگان اطرافیش را.
ایشان سالهای سال است که خودش را وقف جوانان کرده است. حتی خانواده اش از نعمت وجودیش کم بهره اند.
وقتی هنجارهای جامعه تغییر می کند. وقتی مزاج انسانها تغییر می کند. چه چاره است. بنده اظهارات افراد خاص و حامیانی که پیرامون به اصطلاح چهره ها نظریه پردازی می کنند اصلا قبول ندارم چون منطق الهی ندارند و صرفا منطق شان مادی و شیطانی است. به عبارتی وقتی یک مسلمان شیعه حاضر باشد برای منافع کثیف مادی همه اعتقادات دینی و مذهبی خود را زیر پای بگذارد مطمئنا جامعه دارد دچار سقوط اخلاقی می شود. از افراد کثیف و منفعت گرا اعم از چپ و راست توقعی نیست.
بنده از اکثر افرادی که خود را منتسب به جناح چپ می دانند هم هیچ توقعی جهت حرکت در مدار اخلاقیات واقعی ، خدا و تعالیم پیغمبر ندارم. چون بسیاری از آنها اعتقاد به اخلاق “صد البته در حوزه سیاست” ندارند اما در مورد جناب دکتر هدایت خواه وقتی نگاه می کنیم می بینیم عده ای به اسم جناح راست هرکاری خواستند با این شخصیت عزیز کردند، وی را در مقابل تکلیف قرار دادند. دکتر هدایت خواه مرد تکلیف است

وقتی سران به اصطلاح راست آمدند و برایش استدلال کردند که باید تکلیفش را انجام دهد وارد عرصه سیاسی شد. اما خیلی از همین آقایان نیز کردند آنچه نباید می شد، صرفا برای منافعشان کارهایی کردند که اساسا مورد تایید ایشان نبوده است. این گروه هم خیلی از هنجارهای الهی را زیر پا گذاشتند و رفتارهای حزبی را بر عمل خدایی ترجیح دادند. این سنت الهی است که چپ و راست هر دو در محضر شهدا روسیاهند. زیرا وقتی قدرت به دستشان می رسد، تمام هنجارهای حق و عدالت را در پای منافع کثیف حزبی خود ذبح می کنند. بارها و بارها دیده ام ،بارها دیده ام مسوولینی از هم حزبیهایشان “چپ و راست” که خیانتی می کند یا در دام قانون می افتد به جای طرد از حزب، به نام شیطان و منافع مادی از وی حمایت و کارهایشان را توجیه می کنند. این را هم اضافه نمایم که خیلی از رجال سیاسی را طرفداران و صد البته حمایت کنندگان مالی شان تخریب و بد نام می کنند.
از کسانی که بر سفره های حرام نشستند توقع نداشته باشید گوشش حق را پذیرا باشد. ..
بنده معتقدم تا زمانی که دیدگاه حزبی و جناحی در استان و کشور وجود دارد موفق نخواهیم بود، چرا که حکومت ولایی با این روند احزاب جور همخوانی ندارد با این استدلال که هنجارهای حاکم بر احزاب به سمت منافع حزبی است و ترجیح منافع حزبی بر همه چیز حتی حق. هنجارهای حکومت الهی همانا ترجیح بلا منازع حکم الهی بر همه چیز است که در مکتب امام العادلین علی (ع) دیده می شود.
قدری تامل کنید بینی و بین الله کدام یک از احزاب ما در این مملکت و کشور منطقشان ولایی و علوی است؟
از اینرو جناح راست و چپ کردند آنچه نباید می کردند و می کنند آنچه نباید عمل کنند.
بهتر است دین و دنیای خود را خراب نکنید و در مورد شخصیتی چون دکتر هدایت خواه اگر از نزدیک نمی شناسید اظهار نظر نکنید، البته فقط شخص ایشان را می گویم نه حتی اطرافیان را…
در پایان چنین نتیجه می گیرم که راه برون رفت از این سیاه بازی ها و راه واقعی خدمت به این مردم زجر کشیده در زیر ستم تاریخ… نه آقا زادگی به نام کثیف حزبی بالای سر آنهاست بلکه باید این دیوارهای پوشالی حزبی که صرفا مردم را از مسوولین جدا کرده و فقط حایلی بین مردم و مسوولینی که سر را در آخور دنیا کرده و در سایه تحزب زدگی دنیا را قشو می کنند، برداشته شود و همه بدون انتساب به گروه و حزب و قومیت و… زیر یک علم با یک علمدار و آن هم جایگاه رکین ولی فقیه جمع شده و به مردم خدمت کنند… البته اگر راست می گویند.

عبدالله عدالتی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات