تاریخ خبر:خرداد ۳۱, ۱۳۹۷ شماره خبر:26829

هر دم از این باغ بری می رسد؛
سیاسی شدن توزیع آب شرب در روستاهای حومه نقاره خانه

کمبود آب شرب در برخی مناطق روستایی و تبعیض رفتاری متصدیان و آبیاران با توده های مردمی و اصحاب ثروت و قدرت چالش هایی را با جدال آب بوجود آورده است.

بر پایه این گزارش برخی آبیاران در قالب شرکتی و با بی توجهی به صلاحیت رفتاری گماشته شده اند و با عنایت به ضعف بینش و نگرش خویش چنین تصور می کنند که قبل از آنکه باید آبیار روستاها باشند ، مامور یک جناح سیاسی جهت انتقام گیری از افراد خاص یک جریان دیگر است‌. بطوریکه اخبار واصله حکایت از آن دارد که این نحوه برخورد موجبات نارضایتی طیف وسیعی از مردم منطقه را فراهم کرده است.
توده های مردمی استدعای رسیدگی و جلوگیری از نهادینه شدن این رفتار را با تحقیقات از افراد معتمد منطقه دارند زیرا تکریم و حمایت ویژه این قبیل آبیاران از صاحبان ثروت و قدرت ،لیدرهای یک جریان سیاسی همسو، مرغداری و ساخت و ساز ها در این شرایط وخیم کم آبی با مجاز بودن استفاده از آب شرب مردم از یک طرف و از جانب دیگر انتقام گیری از افراد غیر همسو ، تبعیض در توزیع آب، گزارشات مغرضانه علیه توده ها و تبعیض در احاله موضوع به محاکم قضایی و در نتیجه انتقام گیری از افراد مظلوم و بی پناه، شائبه های دیگری را بوجود آورده که هر کدام مستلزم رسیدگی منصفانه و بدون گرایشات سیاسی است.
نکته جالب توجه این گزارش این است که خلاف سیاست های راهبردی نظام در حوزه تولید ملی ، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی ، یک طبقه خاص از مردم مظلوم را متعهد و ملزم به قطع درختان ثمری، صیفی کاری و … به بهانه استفاده از آب شرب نموده اند!

منبع بندیر نیوز


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات