تاریخ خبر:اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ شماره خبر:26650

آویزش در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛
توقیف خودروی حامل چوب درختان جنگلی در کهگیلویه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه گفت: یک دستگاه وانت حامل چوب درختان جنگلی قاچاق در شهرستان کهگیلویه توقیف شد

به گزارش دنانیوز  دهدشت، هدایت‌الله آویزش ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک دستگاه وانت حامل چوب‌های درختان قطع شده غیر‌مجاز جنگلی در جاده قلعه رئیسی و کلات شهرستان کهگیلویه متوقف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه گفت: این ماشین حامل چوب درختان قطع‌شده غیر‌مجاز جنگلی با پوشش کاه و علوفه بود که قصد خروج از شهرستان و استان را داشته در گشت‌زنی‌های همکاران و با همکاری پاسگاه انتظامی کلات توقیف شد.

وی با بیان اینکه این چوب‌ها با حربه خاصی به‌صورت غیر‌مجاز از منطقه قلعه رئیسی و دیشموک حمل و به مقصد خوزستان و بنادر جنوبی حمل می‌شوند، افزود: افراد سودجو با حربه‌های مختلف و استتار و پوشش به قصد سود جویی و فروش چوب درختان قطع شده در مناطق جنگلی اقدام به حمل آنها به کوره زغالی که در منطقه تشان بهبهان و بنادر جنوبی می‌کنند.

آویزش گفت: متخلفان با تنظیم صورتجلسه و استعلامات لازم برای اجرای قانون به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی می‌شوند.

وی افزود: همکاران ما با جنگل گردشی و گشت‌های شبانه روزی در جاده‌ها با همکاری مراجع انتظامی در سال گذشته بیش از ۱۲ تن انواع چوب‌های قطع شده درختان جنگلی را در ۱۳ مورد کشف داشتیم که همه آن‌ها توقیف و پرونده آن‌ها به مراجع قضایی تحویل داده شد.

آویزش ادامه داد: سال گذشته نیز در شهرستان ۸ محموله زغال غیر‌مجاز به میزان یک‌هزار و هفتصد و چهل و شش کیلوگرم کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات