فاضل کامران

فعال رسانه ای

اندرحکایت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد
بازی با احساسات داوطلبینی که امیدشان پرپر شد

چند مدت پیش بود که در اتفاقی نادر در آزمون استخدامی که بیشتر داوطلبانش با شک و تردید و هزینه ۳۵ هزارتومانی از راههای دور و نزدیک خود را به مرکز استان رسانده بودند با بی تدبیری مسولان دانشگاه علوم پزشکی استان ناتمام باقی ماند تا برخی از مسولان و عوامل اجرایی که در محل حضور داشتند شاهد اعتراضات و شعارهای داوطلبان بیکار استان باشند.

*مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست؛ می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

 عذرخواهی دکتر ریاحی ریاست دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۴۰ بابت استفاده شخصی از اتومبیل دانشگاه و اظهار ندامت وی!

مطلب بالا آدم را به فکر فرو میبرد و خنده تلخی بر لبان آدم مینشاند، به قول یکی از دوستان، چطور شد که الان اینگونه ایم؟

همین  مدت پیش بود که در اتفاقی نادر در آزمون استخدامی که بیشتر داوطلبانش با شک و تردید و هزینه ۳۵ هزارتومانی از راههای دور و نزدیک خود را به مرکز استان رسانده بودند با بی تدبیری مسولان دانشگاه علوم پزشکی استان ناتمام باقی ماند تا برخی از مسولان و عوامل اجرایی که در محل حضور داشتند شاهد اعتراضات و شعارهای داوطلبان بیکار استان باشند.

داوطلبانی که جمعیتشان چندین هزارنفر بود و بیشترشان با مشقت هزینه ثبت نام و رفت و آمد تا مرکز  استان و خطرات بین جاده ای را به امید استخدام، هرچند به صورت شرکتی به جان خریده بودند، اما  مایوس ماندند.

بدتر از آن و بعد از ناتمام ماندن و توضیحات مسؤلان، ویراژهای شوماخری بادیگارد (راننده ی) آقای معاون دانشگاه بود که اگر عکس العمل به موقع برخی از دانشجویانی که در مسیر بودند نبود قطعا عده ای زیر گرفته می شدند.

هرچند با این حرکت، ماشین آقای معاون بی نصیب از لگدهای داوطلبان در ادامه مسیر نشد.

اکنون سال ۹۷ است و ۵۷ سال از زمانی که دکتر ریاحی به خاطر استفاده از ماشین دانشگاه هرچند با هزینه سوخت شخصی، خودش را مسؤل و با اظهار ندامت کتبی عذرخواهی میکند، میگذرد، ولی رییس دانشگاه علوم پزشکی ما تنها میگوید من در خارج از کشور بودم.

معاون دانشگاه هم که تمام مسؤلیت ها و اتفاقات پیش افتاده متوجه او بود با برکناری دو مدیر زیردستی در صدد سرپوش گذاشتن به موضوع و عدم عذرخواهی از داوطلبان است.

به نظر میرسد اگر این اتفاق ۵۷ سال پیش به وقوع می پیوست نه تنها معاون و رییس دانشگاه استعفا میدادند بلکه وزیر هم با عذرخواهی از مردم و داوطلبان از سمتش کنار میرفت.

امیدواریم نمایندگان و مسؤلان با حمایت های خود از برخی مدیران سبب نشوند تا اینگونه با احساسات چند هزار داوطلب بیکار بازی شود، و در آینده شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم.

قطعا اگر اینگونه باشد، اعتماد مردم نسبت به مسؤلان، رفتارها و عدالتشان از بین خواهد رفت.

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات