تاریخ خبر:اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ شماره خبر:26628

عضو شورای شهر یاسوج :
مخالفت شورای شهر یاسوج با واگذاری پارک به وزارت نفت/مخالفت شورا ، به منزله مخالفت مردم است

کیوان آشنا : این زمین متعلق به مردم است و در مواقع مختلف به منظور تفریح و استراحتگاه از آن استفاده می کنند، قرار نیست ما ان را دودستی تقدیم وزارت نفت کنیم که ساعت های خوش خود را اینجا بگذرانندو مردم منطقه پشت در بمانند بنابراین ما مخالف هستیم و قطعا این مخالفت تاثیرگذار است.

به گزارش دنانیوز کیوان آشنا درباره پارک جنگلی یاسوج گفت: در جلسه امروز اعضای شورای شهر مصوب کردند که مخالف واگذاری زمین های پارک های جنگلی یاسوج است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش این مصوبه در روند این ماجرا گفت:قاعدتا مردم حرف آخر را می زنند و مصوبه شورای شهر مبنی بر مخالفت با واگذاری زمین های پارک جنگلی همان چیزی است که مردم می خواهند.

آشنا در ادامه بیان کرد: مخالفت شورا ، به منزله مخالفت مردم است، استاندار محترم هم اعلام کرده بودند نمایندگان مردم موافق اند، اما نمایندگان مردم می گویند این زمین ها متعلق به شهر یاسوج، شهرستان بویراحمد، استان و نهایتا کشور است و در واقع تصمیم گیری کسانی باید در اولویت باشد که نماینده این شهر هستند.

این عضو شورای شهر یاسوج ادامه داد: نمایندگان این شهر، اعضای شورا هستند و ما هم نظر مردم را گرفته ایم، بنای ما بر این است که این زمین ها متعلق به مردم بماند .

کیوان آشنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت اصرار وزارت نفت و مسئولان استانی، واکنش شورای شهر چه خواهد بود؛گفت: این زمین متعلق به مردم است و در مواقع مختلف به منظور تفریح و استراحتگاه از آن استفاده می کنند، قرار نیست ما ان را دودستی تقدیم وزارت نفت کنیم که ساعت های خوش خود را اینجا بگذرانندو مردم منطقه پشت در بمانند بنابراین ما مخالف هستیم و قطعا این مخالفت تاثیرگذار است.

وی افزود: ما نمی توانیم منابع ملی که مال مردم این منطقه است را تحویل کسانی بدهیم که قصد بهره برداری سیاسی و انتخاباتی دارند و دوست داریم در آینده به نیکی از ما یاد کنند و به عنوان خائنین به این ملت قلمداد نشویم.

آشنا ادامه داد: ما با سرمایه گذاری مخالف نیستیم اما به نظر می رسد هدف از این واگذاری تملک است، یکی از مفاد قرارداد واگذاری زمین های پارک جنگلی این است که استفاده عموم آزاد است به شرطی که در چارچوب قوانین و ضوابط شرکت نفت و در صورت عم نیاز همکاران شرکت نفت باشد .

وی افزود: عدم نیاز یعنی این که آقایان ۲۴ ساعته آن را نیاز دارند، ضوابط آن ها یعنی این که باید از هفت خوان رستم عبور کنی تا وارد این محل شویدو هزینه های گزافی که برای خیلی از مردم منطقه قابل پرداخت نیست.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات