تاریخ خبر:اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ شماره خبر:26473

به گزارش دنانیوز؛
علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد دستورالعمل قانونی ارائه دهد/چرا این عده دانشجوی دندانپزشکی نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند؟

به برخی از دانشجویان رشته دندانپزشکی به هر دلیل اجازه حضور در این آزمون داده نمی‌شود در حالی که استثناهایی هم وجود دارد که از جمله آن‌ها رتبه‌های زیر ۵۰۰ و یا دانشجویان متاهل و یا کسانی که دانشجوی نمونه هستند اجازه دارند در آزمون شرکت کنند

به گزارش دنانیوز و به نقل  از فارس از یاسوج، یکی از آرزوها و آمال هر دانشجوی رشته پزشکی و دندانپزشکی این است که بتوانند در کنکور و آزمون تخصصی و دستیاری شرکت داشته باشند.

به تبع دانشجویان رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز از همین دسته هستند و با هزاران امید و آرزو وارد این رشته‌ شده‌اند تا بلکه در آینده به عنوان متخصص بتوانند به استان خود خدمت کنند.

شنیده‌های فارس حکایت از آن دارد به برخی از دانشجویان رشته دندانپزشکی به هر دلیل اجازه حضور در این آزمون داده نمی‌شود در حالی که استثناهایی هم وجود دارد که از جمله آن‌ها رتبه‌های زیر ۵۰۰ و یا دانشجویان متاهل و یا کسانی که دانشجوی نمونه هستند اجازه دارند در آزمون شرکت کنند.

به گزارش فارس طبق شنیده‌ها به برخی از این دانشجویان که می‌توانسته‌اند در آزمون شرکت کنند گفته شده که باید به محل خدمت ۶ ساله بروند و بر اساس دستورالعمل حق شرکت در آزمون را ندارند.

باز هم بنا به گفته برخی منابع مطلع چنین دستورالعملی صادر نشده و برخی به دنبال این هستند که در آینده استان کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه چنین افراد متخصصی را نداشته باشد و به عبارتی ممکن است که منافع بعضی‌ها به خطر افتاده باشد!!.

به گزارش فارس این عده خواستار آن شده‌اند که دانشگاه علوم پزشکی دستورالعمل مد نظر خود را برای شفاف‌سازی ارائه کند در حالی که مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی اذعان کرده‌اند که این دستورالعمل وزارت بهداشت است طی بررسی‌های دانشجویان از وزارتخانه هیچ دستورالعملی تاکنون در این خصوص ابلاغ نشده است و استان‌های محروم آن‌ها را منع نکرده‌اند.!.

دنانیوز، آماده شنیدن توضیحات علوم پزشکی استان و ارائه مستندات و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و درمان برای تنویر افکار عمومی است.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات