تاریخ خبر:اسفند ۷, ۱۳۹۶ شماره خبر:26397

به گزارش دنانیوز:
بیانیه دوم جریان عدالتخواه استان پیرامون زوایای مختلف سقوط هواپیمای تهران – یاسوج

عمق درد و‌ اندوه و سنگینی این اتفاق از حیث کمی – تعداد جان باختگان و کیفی – نحوه ی پرواز ملکوتی عزیزان وطن به آسمان ایران، به اندازه ای نبود که دولت اعلام عزای عمومی کند؟!

اختصاصی دنانیوز// به گزارش دنانیوز، در پی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج و جان باختن تعداد زیادی از هم وطنانمان، جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد با صدور بیانیه ای به زوایای مختلف این سانحه دردناک پرداخت. در بخشی از این بیانیه آمده است:« از ابتدای بروز حادثه، مسئولان مختلف از استان اصفهان و استان کهگیلویه و‌ بویراحمد پیرامون ابعاد گوناگون این حادثه، مصاحبه های متناقضی انجام می دهند که در این شرایط روانی نامطلوب برای هم استانی ها، ایجاد نگرانی ها و تردیدهای جدی می کند و بعضاً اخبار عجولانه ای نیز در مصاحبه ها عنوان می کنند که پس از گذشت زمانی نه چندان طولانی، عدم صحت آن ها اعلام می شود، لذا ضرورت وجود مدیریت متمرکز و فعال و شبانه روزی اطلاع رسانی جهت انعکاس معقول و دور اندیشانه ی اخبار بیش از پیش احساس می شود.»

متن کامل بیانیه:
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن ابراز تأسف مجدد از اتفاق جانکاه و سراسر تألم و اندوه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج که منجر به قربانی شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان شد؛ و عرض تسلیت به بازماندگان و طلب صبر و شکیبایی از خداوند منان، جریان مردمی عدالتخواه استان  ضمن انعکاس مسائل گوناگون مربوط به این حادثه ی حزن انگیز از طریق پایگاه رسانه ای مجازی این تشکیلات«دنانیوز»، با رصد دقیق ابعاد حادثه، در پی رسیدن به تحلیل دقیق و روشنی از وضعیت موجود می باشد تا جهت انجام رسالت تشکیلاتی خویش مبنی بر تلاش در جهت استیفای حقوق مردم و مطالبه ی برخورد جدی با عوامل بروز این حادثه و کشف ریشه های اصلی آن، جهت روشنگری و اطلاع رسانی، اقدامات لازم را انجام دهد.
لذاست که در بیانیه ی دوم، اهم مطالب را محضر ملت شریف ایران و بویژه مردم صبور و مقاوم استان کهگیلویه و ‌بویراحمد و مسئولان بخش های گوناگون عرضه می دارد.
۱- در این حادثه ی تألم بار و اندوهگین که سنگینی و سختی آن بر رخسار غمگسار تک تک مردمان سرشار از محبت و احساس دیار عاطفه ها عیان است، باری دیگر شاهد جلوه ی دیگری از ظهور بی عدالتی رسانه ای در رسانه ی ملی بودیم. مگر در مکتب حضرت روح الله «ره» نیاموخته ایم که توجه به مناطق محرومتر و طبقات پایین جامعه و محرومین از اولویات حکومت در همه ی بخش ها و دستگاه هاست؟ مگر فراموش کردیم که دل و‌ روح آن پیر آزاده و عدالتخواه عارف، از کثرت پخش تصاویرشان در رسانه ی ملی مکدر شده و با تندی می خواهند کمتر تصویرشان را منتشر کنید و از کارگران و مستضعفین و محرومین بیشتر انعکاس دهید؟! اکنون نه تنها این توجه و اهتمام ویژه را به استان های محرومتر نمی بینیم، بلکه از حقوق اولیه و تکریم حداقلی آنان نیز پرهیز می گردد.

ما معتقدیم هر حادثه ای در هر جای این سرزمین رخ دهد و جان هموطنی گرفته شود، تمام ملت همدرد آن دیار و آن مردمان خواهد بود که هم در معارف دینی موردتأکید قرار گرفته است و هم تعصب مقدس هموطنی و ملی مان ایجاب می کند. پس چگونه است که رسانه ی ملی در این حادثه ی جانکاه، که تمام ملت ایران را عزادار کرده است پوشش لازم رسانه ای را نمی دهد و از حداقل تولید برنامه های مرتبط و انعکاس این مصیبت عظمی بر ملت ایران اجتناب می ورزد؟ این رفتار غلط و ناصواب آیینه ایست از همان انحراف تاریخی که در همه ی بخش های نظام در حال رخنه است و موجبات دوری هر چه بیشتر ملت از نظام را فراهم می کند. آری، بی عدالتی! بی عدالتی رسانه ای نیز نمودی از همین ویروس کشنده ایست که درحال خوردن روح و جان آرمان های انقلاب است.
۲- عمق درد و‌ اندوه و سنگینی این اتفاق از حیث کمی – تعداد جان باختگان و کیفی- نحوه ی پرواز ملکوتی عزیزان وطن به آسمان ایران، به اندازه ای نبود که دولت اعلام عزای عمومی کند؟!
۳- از ابتدای بروز حادثه، مسئولان مختلف از استان اصفهان و استان کهگیلویه و‌ بویراحمد پیرامون ابعاد گوناگون این حادثه، مصاحبه های متناقضی انجام می دهند که در این شرایط روانی نامطلوب برای هم استانی ها، ایجاد نگرانی ها و تردیدهای جدی می کند و بعضاً اخبار عجولانه ای نیز در مصاحبه ها عنوان می کنند که پس از گذشت زمانی نه چندان طولانی، عدم صحت آن ها اعلام می شود، لذا ضرورت وجود مدیریت متمرکز و فعال و شبانه روزی اطلاع رسانی جهت انعکاس معقول و دور اندیشانه ی اخبار بیش از پیش احساس می شود.
۴- طبق برنامه ی از پیش  اعلام شده ی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر خرید ۷۰  فروند هواپیمای ATR، به نظر می رسد با توجه به بروز این حادثه و احتمال وجود نقص فنی در این نوع از هواپیما ها، منطقی است که در صورت در‌ جریان بودن فرایند خرید، تصمیم گیری پیرامون این قرارداد به پس از روشن شدن دقیق دلایل بروز حادثه موکول گردد و توقفی در اجرای قرارداد انجام پذیرد.

ضمن عرض تسلیت مجدد خدمت تمامی ملت ایران، بویژه مردم عزیز کهگیلویه و بویراحمد و بازماندگان و دوستان و نزدیکان جان باختگان این حادثه ی تلخ.
به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جریان مردمی عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات