تاریخ خبر:بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ شماره خبر:26331

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان خبر داد:
۲۲۴ زندانی غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۲۲۴ زندانی این استان خبر داد.

به گزارش دنانیوز و به نقل از تسنیم از یاسوج, اسماعیل جمیاری در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در یکسال اخیر  ۱۷۳ زندانی غیر عمد توسط ستاد دیه, ۱۶ نفر از طرف ستاد حمایت و ۳۵ نفر از محل کمک های برنامه ماه عسل آزاد شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۶۰۰ زندانی غیر عمد در زندان‌های استان حضور دارند, عنوان کرد: این آمار سبب افزایش تعداد زندانیان کیفری در استان شده است.

جمیاری با تاکید بر اینکه با وجود افزایش جمعیت کیفری مجبور به تبدیل اماکن آموزشی به خوابگاه هستیم, ابراز کرد:  جمعیت زندانی غیر عمد استان به نسبت جمعیت با سایر استان‌ها بیشتر است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۷ درصد زندانیان استان مرد و مابقی زن هستند, افزود: از تعداد زندانیان ۵۵ درصد زیر دیپلم, ۲۹٫۵ درصد دیپلم و ۱۶٫۵ درصد بالای دیپلم سواد دارند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۸۹٫۵ درصد ورودی زندان‌های استان در یکسال اخیر سابقه نداشته و اولین سابقه بوده و ۵٫۵ درصد آنان دارای یک بار سابقه بوده است.

جمیاری با بیان اینکه اولین جرم زندانیان کهگیلویه و بویراحمد جرم علیه اشخاص, مالی و سرقت است, اظهار داشت: ۵۸ درصد ورودی زندان‌های این استان در یکسال اخیر متاهل و مابقی مجرد هستند.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات