تاریخ خبر:بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ شماره خبر:26192

رئیس بهزیستی دهدشت خبر داد:
شناسایی ۲۳ کودک کار در دهدشت

افشانده رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه گفت: ۲۳ کودک کار در دهدشت مرکز این شهرستان شناسایی و برای آنان در مرکز اوراژنس اجتماعی پرونده تشکیل شده است

به گزارش دنانیوز و به نقل از تابناک از دهدشت، جهانگیر افشانده اظهار داشت: با ساماندهی و حمایت از این کودکان زمینه برای ادامه تحصیل آنها فراهم شده است.

وی بیان کرد: این نهاد از کودکان کار در راستای کاهش مشکلات فردی و اجتماعی حمایت ویژه می‌کند.

افشانده اظهار کرد: این اداره خدمات سیار را به ۲ شکل تلفنی و اورژانس اجتماعی به افراد آسیب دیده و کسانی که مشکلات اجتماعی دارند نیز ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: خودرو اورژانس خدمات اجتماعی با استقرار در میدان مرکزی شهر دهدشت، کسانی را که مشکل داشته باشند راهنمایی و یا به مرکز اورژانس معرفی می‌کند.

افشانده اضافه کرد: به ۱۰۷ نفر خدمت سیار از طریق تلفن ۱۲۳ و اورژانس اجتماعی در مرکز دهدشت خدمات ارائه شد. تاکنون ۲۸۵ کودک کار و خیابانی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده که از این تعداد حدود ۲۵۰ نفر دانش آموز هستند. به گفته مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ دستگاه اجرایی در این استان متولی ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستند.

وی تعداد خانوارهای تحت پوشش در حوزه امور اجتماعی را یک هزارو ۲۱۳ و در حوزه توانبخشی را یک هزارو ۵۲۰ خانوار اعلام کرد.

افشانده تعداد افراد پشت نوبتی برای تحت پوشش را بیش از یک هزار نفر اعلام کرد.

*دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات