تاریخ خبر:بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:26182

به گزارش دنانیوز:
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری یاسوج در پی عدم پرداخت مطالبات خود

برخی از کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود در جلوی شورای شهر تجمع کردند.

به گزارش دنانیوز از یاسوج، برخی از کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و حقوق خود در جلوی شورای شهر تجمع کرده و خواستار تعیین تکلیف وضعیت موجود شدند.

برخی از این کارگران گفتند: از ابتدای امسال تاکنون تنها در شهریورماه حقوق و مطالبات کارگران شهرداری به صورت کامل پرداخت شد و دیگر تنها حقوق پایه پرداخت شده و با مراجعه به شرکت‌های پیمانکاری جواب قانع کننده‌ای دریافت نکردیم.

کارگران شهرداری از انتقال پرسنلی از شهرداری‌های سایر شهرهای استان به شهرداری یاسوج گلایه کردند و گفتند: هزینه پرداخت حقوق نیروهای انتقالی از سایر شهرداری‌ها را بابت بدهی نیروهای فعلی و شرکتی پرداخت کنند.

ساماندهی نیروهای شرکتی/کارگران معترض به اداره کار مراجعه کنند

شهرداری یاسوج در این زمینه گفت: در گذشته نیورهای مازادی به بدنه شهرداری در قالب نیروی شرکتی متحمل شده به نوعی که می‌توان گفت بیش از  درصد آنان اضافی و غیر کیفی است.

نستهن مقدم با بیان اینکه نیروهای شرکتی در نگاه عام متعلق به شهرداری ولی در نگاه خاص اینگونه نیست، ادامه داد: شهرداری در لوای قانون بخشی از خدمات خود را به بخش خصوصی واگذار کرده و در صورتی کارگران این شرکت‌ها مشکلی دارند باید از طریق شرکت متبوع و یا اداره کار به عنوان مرجع رسیدگی به مشکلات این قشر زحمتکش مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه ضرورتی ندارد کارگر برای دریافت حق خود در جلوی استانداری و یا شهرداری تجمع کند، افزود: رای اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی الزام اور بوده و انتظار می‌رود کارگران برای رسیدن به حق خود در کمترین زمان ممکن به اداره کار مراجعه کنند.

مقدم از ساماندهی نیروهای شرکتی شهرداری یاسوج خبر داد و گفت: برخی نیروهای خدماتی -شرکتی در پست‌های اداری مشغول بکار بودند که این مسئله غیر قانونی بوده و طی مکاتبه‌های خواهان اجرای قانون در این زمینه شده‌ایم.

منبع: تسنیم


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات