تاریخ خبر:بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:26180

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه مطرح کرد:
افتتاح فروشگاه کوروش در دهدشت باعث جمع شدن ۱۰۰ مغازه می شود!

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه با بیان اینکه افتتاح این دو فرشگاه در دهدشت علاوه بر اینکه هیچ اشتغالی به وجود نمی‌آورند و سرمایه‌سوزی است، گفت: افتتاح چنین فروشگاه‌هایی در شهرستان‌های کوچک باعث جمع شدن حداقل ۱۰۰ مغازه‌دار و قطع‌شدن نان ۵۰۰ نفر می‌شود

به گزارش دنانیوز و به نقل از فارس، عین‌الله اخوان با توجه به افتتاح دو شعبه فروشگاه کوروش در دهدشت اظهار داشت: افتتاح این دو فروشگاه در دهدشت، جز ضرر هیچ سودی برای این شهرستان ندارند.

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه با بیان اینکه افتتاح این دو فرشگاه در دهدشت علاوه بر اینکه هیچ اشتغالی به وجود نمی‌آورند و سرمایه‌سوزی است، گفت: افتتاح چنین فروشگاه‌هایی در شهرستان‌های کوچک باعث جمع شدن حداقل ۱۰۰ مغازه‌دار و قطع‌شدن نان ۵۰۰ نفر می‌شود.

وی تصریح کرد: افتتاح این فروشگاه‌ها در شهرستان‌های بزرگ تبعات منفی کمتری دارند اما در شهرستان‌های کوچک تبعات زیاد و باعث بیکاری بسیاری از افراد می‌شود.

اخوان افزود: با توجه به اینکه بازار دهدشت بازاری بن‌بست، راکد و کم‌درآمد است، افتتاح فروشگاه‌های کوروش ضربه مهلکی بر بازار خسته دهدشت خواهد بود.

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه با بیان اینکه مجوز فروشگاه‌های کوروش از مرکز پایتخت صادر می‌شوند، گفت: این فروشگا‌ه‌ها هیچ گونه گردش مالی در شهرستان ندارند و خرید‌های که شهروندان انجام می‌دهند در بانک‌های تهران سرمایه‌گذاری خواهند شد.

وی یکی از عوامل مهاجرت مردم شهرستان کهگیلویه به شهرستان‌های همجوار را افتتاح این فروشگاه‌ها در دهدشت که باعث بیکاری آن‌ها می‌شود، عنوان کرد.

اخوان با بیان اینکه اصناف سراسر کشور مخالف افتتاح چنین فروشگاه‌هایی هستند، گفت: جلسات متعددی در این خصوص در تهران با حضور ریاست جمهوری برگزار شد، اما متأسفانه مخالفت‌ها تاکنون راه به جایی نبرده است.

وی خواستار جلوگیری افتتاح چنین فروشگاه‌هایی در شهرستان‌های کوچک شد و بیان کرد: اگر دنبال ایجاد اشتغال هستیم، به بنگاه‌های کوچک و زودبازده بیشتر توجه نمائیم.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات