تاریخ خبر:دی ۲۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:26144

۸۵ درصد کودکان کار، دانش آموز هستند!

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۵ درصد کودکان کار در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد دانش‌آموز هستند که وظیفه آموزش و پرورش آگاه‌سازی خانواده و دانش‌آموزان در خصوص آسیب‌های کودکان کار است

به گزارش دنانیوز و به نقل فارس از یاسوج، حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی در نشست ساماندهی کودکان کار که امروز برگزار شد، گفت: کودکان کار در شهر یاسوج خودنمایی می‌کند که باید این افراد ساماندهی شوند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار نقاط مثبت دارد که سالم‌سازی محیط زندگی و شهرها، کاهش شیوع آسیب‌های اجتماعی و کمک به رفاه کودکان کار را در پی دارد.

وی با اشاره به جولان اتباع بیگانه در سطح شهر یاسوج گفت: اتباع بیگانه مشکل و چالش بزرگی در شهر یاسوج است و کسی متولی جمع‌آوری این افراد نیست و چون جزء  استان‌هایی هستیم که اقامت اتباع بیگانه ممنوع است لذا متولی برای این بخش مشخص شود.

این مسؤول تصریح کرد: آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار توسط هیئت دولت تدوین شده و وظایف دستگاه‌‌ها مشخص شده که انتظار می‌رود وظایف خود را به خوبی مشخص شود.

میرمحمدی بیان کرد: ۸۵ درصد کودکان کار در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد دانش‌آموز هستند که وظیفه آموزش و پرورش آگاه‌سازی خانواده و دانش‌آموزان در خصوص آسیب‌های کودکان کار است.

وی بیان کرد: ۲۸۵ کودک کار در استان شناسایی شدند که ۲۵۰ از این کودکان دانش‌‌آموزان هستند.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات