تاریخ خبر:دی ۱۸, ۱۳۹۶ شماره خبر:26130

عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران عنوان کرد:
مسئولین به اسم جمهوری اسلامی، فضای یاس و نا امیدی در مردم ایجاد می کنند

نادری عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران گفت: مسئولین به اسم جمهوری اسلامی، فضای یاس و ناامیدی در مردم ایجاد می‌کنند و روسای قوا به جای پاسخگویی، توپ را در زمین یکدیگر می‌اندازند در حالی که نباید این گونه باشد و مراقب باشند که مسائل اصلی و فرعی قاطی نشود

به گزارش دنانیوز از تهران، شایان نادری عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در نشست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی برای بررسی حوادث اخیر کشور و دانشگاه تهران، با اشاره به لزوم شفاف‌سازی این مسائل گفت: بدون شفاف‌سازی شاهد برداشت‌های متفاوت رسانه‌ها هستیم. در سطح کشور تجمعاتی دیدیم و این تجمعات اعتراض‌آمیز حتی از دو سال قبل در مقابل مجلس یا نهاد ریاست جمهوری در خصوص مسائل و نارسایی‌هایی در حوزه کشاورزی و یا اختلاص برخی موسسات مالی بودیم اما هیچ جوابی از هیچ یک از مسئولین نشنیدیم.

نادری افزود: هیچکدام از مسئولین پای درد دل مردم نیامدند و اعتراض آنها را نشنیدند تا اتفاقاتی مثل گرانی‌های اخیر این مسائل را تشدید کرد و باعث اعتراضات گسترده‌تر مردم شد. در این میان اما یکسری اخلال‌گر مطالبات مردم را به حاشیه بردند و با ایجاد اغتشاشات و نا امنی، به اموال عمومی آسیب رساندند.

این فعال دانشجویی درباره اعتراضات دانشگاه تهران گفت: اغلب اغتشاش‌گران روز اول، دانشجوی دانشگاه تهران نبودند و حراست می‌توانست جلوی ورود انها به دانشگاه را بگیرد. غالب این اغتشاش‌گران افرادی بودند که از بیرون به دانشجویان داخل دانشگاه ملحق شده بودند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی نمی‌تواند بگوید که وضعیت گل و بلبل حاکم است افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه هرکدام ضعف‌هایی دارند و باید پاسخگوی این ضعف‌ها باشند اما این پاسخگویی را ندیدیم. با وجود اینکه قوه قضاییه در چشم‌تر از سایر قواست اما شفاف‌سازی چندانی صورت نگرفته است.

دانشجوی دانشگاه تهران درباره مسئله شفاف‌سازی در ماجرای دستگیری‌های اخیر گفت: وزیر، دادستان و یا مسئولین دانشگاه تهران هرکدام یک چیزی می‌گویند. این در حالی است که برخی از دانشجویان دستگیر شده در موقع دستگیری اصلا در دانشگاه نبوده و در سطح شهر بودند. در این زمینه باید شفاف‌سازی شود تا رسانه‌ها برداشت غلطی نکنند.

نادری در ادامه با تاکید براینکه مطالبات مردمی بحق است، تاکید کرد: دولت بجای فرافکنی باید به این مطالبات پاسخ بدهد. برای مثال دولت باید درباره شبهات بودجه توضیحات برای مردم روشنگری کند تا شبهه‌ای باقی نماند.

عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران هچنین با انتقاد از عملکرد صدا و سیما افزود: صدا و سیما اتفاقات اخیر تهران را به شکل نامطلوبی پوشش داد و این در حالی است که اگر این اطلاعرسانی صحیح صورت گیرد، مردم به برای مجعیت خبری به سراغ کانال‌ها و شبکه‌های ضد انقلاب می‌روند.

IMG_0039

این فعال دانشجویی درباره سررشته‌ های فعالیت سیاسی در شورای صنفی دانشگاه تهران به ویژه در حوادث اخیر گفت: یکی دو سال است که هرگونه تجمع و مطالبه‌گری شورای صنفی دانشگاه تهران، رنگ و بوی سیاسی دارد؛ دانشگاه هم از وجود اینها اطلاع دارد کاری نمی‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تحصن این دانشجویان پیش از رای اعتماد منصور غلامی به عنوان وزیر علوم در مجلس، خاطرنشان کرد: این تشکل هر بار تجمعات غیرقانونی برگزار می‌کند و تا کنون هم درباره این قانون‌شکنی‌ها هیچ پاسخی نداده‌ و این موضوع باعث می‌شود که مطالبات صنفی دانشجویان، رفته‌رفته در قالب‌های سیاسی گم شده و از بین برود.

این فعال دانشجویی گفت: اگر بین دانشجویان دانشگاه تهران نظرسنجی کنید که شورای صنفی تا چه میزان مطالبات صنفی انان را پیگیری می‌کند، خواهید فهمید که شورای صنفی چقدر با مشکلات دانشجویان مواجه بوده است. آیا پیگیر بودند؟ اگر بودند چه نتیجه‌ای حاصل می‌شد؟ تا کنون نباید دانشجویان تغییراتی در مشکلات و مطالبات صنفی و مهمشان از قبیل سنوات، گرانی و کمبود خوابگاه و … مشاهده می‌کردند؟

شایان نادری در ادامه با اشاره به رسالت فعالی جنبش دانشجویی افزود: باید صدای کارگر و معدن‌کری باشیم که ماه‌هاست حقوق نگرفتند و مشکلات معیشتی، آنان را به سختی انداخته است. واقعا سخت است مسئولین ما مدیریت تراز انقلاب اسلامی ندارند و این موضوع باعث سرخوردگی مردم می‌شود.

عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران همچنین ابراز عقیده کرد: مسئولین به اسم جمهوری اسلامی، فضای یاس و ناامیدی در مردم ایجاد می‌کنند و روسای قوا به جای پاسخگویی، توپ را در زمین یکدیگر می‌اندازند در حالی که نباید این گونه باشد و مراقب باشند که مسائل اصلی و فرعی قاطی نشود.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

 • ربانی ۱:۱۳ جمعه, ۲۲ دی, ۱۳۹۶
  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  درود بر دکتر نادری از مفاخر استان

  امتیاز به این نظر: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

  نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات