تاریخ خبر:دی ۳, ۱۳۹۶ شماره خبر:26056

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد:
۲ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نهاد انقلابی دو هزار و ۶۴ فرصت شغلی با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان در سال ۹۶ برای مددجویان و افراد نیازمند استان ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دنا نیوز به نقل از تسنیم، فرید محبی در نشست با معاون اشتغال موسسه عترت بوتراب اظهار داشت: یکی از سیاست‌های کمیته امداد در کهگیلویه و بویراحمد استفاده از ظرفیت خیران و مؤسسات خیریه در زمینه توانمندسازی مددجویان و نیازمندان است.

وی با بیان اینکه منابع کمیته امداد جوابگوی نیاز خانوارهای تحت حمایت نیست و ما ناچاریم در زمینه کمک به جامعه هدف خود از ظرفیت خیران بهره ببریم افزود: در حال حاضر ده موسسه خیریه با کمیته امداد استان همکاری دارند.

محبی با اشاره به اینکه موسسه خیریه عترت بوتراب از هزار و ۱۵۰ یتیم سادات این استان حمایت می‌کند بیان کرد: این موسسه امسال ۵۷۷ میلیون تومان به ایتام تحت حمایت کمک کرد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: میزان کمک سال گذشته موسسه خیریه بوتراب ۹۸۹ میلیون تومان بود که به‌صورت نقدی و کالایی به ایتام تحت حمایت این موسسه در استان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و ایجاد اشتغال پایدار یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در این زمینه است، یادآور شد: این نهاد دو هزار و ۶۴ فرصت شغلی با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان در سال جاری برای مددجویان و افراد نیازمند استان ایجاد کرد.

معاون اشتغال موسسه عترت بوتراب در این دیدار با بیان اینکه مهارت و توانمندی در ایجاد اشتغال بسیار مؤثر است گفت: اشتغال‌زایی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت این موسسه به‌عنوان خط‌مشی اصلی موسسه موردتوجه است.

علی حیدر شیراوند افزود: این موسسه همواره برای شناسایی مشاغل خانگی متناسب با ظرفیت منطقه، برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص اشتغال و شناسایی کارآفرینان بر‌تر تلاش کرده است.

وی در خصوص استفاده کارفرمایان از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و موسسه خیریه بوتراب گفت: هر یک از کارفرمایان می‌توانند در ازای به‌کارگیری و استخدام نیرو از جامعه هدف موسسه عترت بوتراب، علاوه بر هزینه آموزش و توانمندسازی هر نیرو از پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت سه سال (یک سال و نیم آن با کمیته امداد و یک سال و نیم با موسسه عترت بوتراب) بهره‌مند شوند.

شیراوند ابزار تشویقی دیگر برای کارفرمایان را پرداخت میزان ۲۵ درصد از پایه حقوق قانون کار به مدت ۳ سال توسط کمیته امداد و موسسه خیریه عترت بوتراب بیان کرد و افزود: پرداخت وام خوداشتغالی در ازای جذب هر نیرو، بسته به نوع شغلی که ایجادشده، توسط کمیته امداد و از طریق بانک عامل به کارفرما از دیگر برنامه‌ها برای تشویق کارفرمایان در به‌کارگیری مددجویان تحت حمایت این موسسه است.

معاون اشتغال موسسه عترت بوتراب با اشاره به اینکه هفت هزار یتیم و چهار هزار مادر در کشور تحت حمایت این موسسه هستند، افزود: در کهگیلویه و بویراحمد ۴۵۰ مادر و ۱۲۶ فرزند یتیم بیکار واجد شرایط اشتغال داریم که امید است با همکاری متقابل بتوانیم برای آن‌ها گام مثبتی برداریم.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات