تاریخ خبر:آذر ۲۹, ۱۳۹۶ شماره خبر:26025

مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:
رشد اشتغال زندانیان در استان کهگیلویه و بویراحمد

جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرفه آموزی و اشتغال بعنوان یک ضرورت در سطح زندانهای استان پیگیری می شود

به گزارش دنانیوز و به نقل از ایسنا، اسماعیل جمیاری در جلسه شورای اداری کانون اصلاح و تربیت ضمن بازدید از بخش های مختلف در جلسه شورای اداری کانون شرکت و با قدردانی از رئیس و دیگر همکارانش، فعالیتهای اخیر کانون اصلاح و تربیت در دو بخش زندانیان زیر ۱۸ سال و زندانیان نسوان را قابل تحسین دانست.

وی افزود: خوشبختانه موضوع مهم حرفه آموزی و اشتغال بعنوان یک ضرورت در سطح زندانهای استان پیگیری می شود و آمارهای موجود حاکی از روند رو به رشد این مهم است.

مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد اشتغال ۱۰۰ درصد زندانیان اندرزگاه نسوان را الگویی مناسب جهت دیگر زندان ها دانست و بیان کرد: در حال حاضر و برابر گزارش رئیس کانون اصلاح و تربیت همه زندانیان نسوان به حرفه آموزی و اشتغال بصورت نشسته و پاتختی و یا اشتغال خارج از زندان محکومیت خود را سپری می نمایند که با تحقق این مهم آسیب های داخل زندان کاهش چشمگیری داشته است.

جمیاری تصریح کرد: بابت کارهایی همچون قالیبافی و صنایع دستی در داخل بند و کارگاه بیرون از زندان دستمزد و حقوق به آنان پرداخت می شود که با دریافت حق الزحمه بخشی از نیازهای خود و خانواده را تأمین می کنند .

وی در ادامه خطاب به کارکنان کانون اصلاح و تربیت یاسوج ادامه داد: اصولاً کار در زندان و تلاش در جهت اصلاح و تربیت مجرمین آنهم زندانیان نوجوان و نسوان بسیار سخت و طاقت فرسا بوده و تحمل و آستانه صبر بیشتری را از سوی همکاران می طلبد چرا که جامعه هدف شما کارکنان و نوع زندانیانی که در این مرکز نگهداری می شوند، قشر خاصی بوده که باید با ظرافت و حساسیت بیشتری با آنان مواجه شد.

مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کارهای اصلاحی و تربیتی زمانی اثر گذار خواهد بود که دست اندرکاران، مجریان و کار کنانِ امور، خود را به خودسازی و تعهد همراه با احساس مسؤلیت بیشتر، پایبندی به نظم وا نضباط و توجه به رعایت قوانین و مقررات سازمانی آراسته کنند و با رفتار و کردار خود بعنوان الگویی مناسب مورد اعتماد و اطمینان قرار بگیرند و البته انتظار ما از کارکنان کانون اصلاح و تربیت بویژه همکاران نسوان بیش از دیگران است.

شجاعیان رئیس کانون اصلاح و تربیت یاسوج نیز در این نشست گزارشی از عملکرد خود طی ۹ ماه مسؤلیتش را در سه بخش کارکنان، سربازان و زندانیان مطرح و خواستار پشتیبانی و مساعدت بیشتر شد.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات