سیدابوالفضل خاضع

.

۲۶ آذر آغاز هفته راهداری

در روزهای آتش و خون، دفاع و مقاومت روزهای موشک باران و حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی به میهن عزیزمان یعنی روزهایی که حمل و نقل عمومی دچار اختلال بود، تنها فرمان امام امت لازم بود که در ۲۶ آذرسال ۱۳۶۲ رانندگان خودروهای عمومی و سنگین به ندای امام خود لبیک گفته و حماسه ای کم نظیر بیافرینند

۲۶ آذرماه شروع هفته راهداری و حمل نقل جاده ای نام گذاری شده است. مناسبت نام گذاری این ارگان مهم و حیاتی به تاریخی از رشادت های مردانه برمی گردد.
در روزهای آتش و خون، دفاع و مقاومت روزهای موشک باران و حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی به میهن عزیزمان یعنی روزهایی که حمل و نقل عمومی دچار اختلال بود، تنها فرمان امام امت لازم بود که در ۲۶ آذرسال ۱۳۶۲ رانندگان خودروهای عمومی و سنگین به ندای امام خود لبیک گفته و حماسه ای کم نظیر بیافرینند و با عزیمت هزاران خودروی سنگین و باری به سمت بنادر کشور و تخلیه بارها و رساندن این بارها به اقصی نقاط کشور یاری رسان مردم شوند و این بهانه ای شد برای ماندن در تاریخ سراسر افتخار این کشور پر آوازه.
رانندگان وسائل عمومی در همه این سالها با مجاهدت و فداکاری در جاده های مختلف چه کویری و کوهستانی چه شب و چه روز به مردم خدمت رسانی کردند و گرما و باران و برف هرگز مانع نشد که خدمت رسانی این قشر عظیم و مجاهد به مردم کشور کمرنگ شود. و این هفته بخاطر همین کار مقدس هفته ی حمل ونقل و راهداری نام گذاری شده است.
و این نامگذاری بهانه ای شد تا نقش راهداران بی ادعا را در خدمت به مردم یادآوری کنیم. شغلهایی چون راهداری هم به لحاظ خدمت به خلق الله و هم به لحاظ وجدان کاری یکی از مهم ترین شغل های کشوری محسوب می شوند از آنجایی که در دنیای ارتباطات تمام فاصله ها را به اجبار باید تا حد امکان جاده کشید راهداری نیز در این میان وظیفه ی خطیر نگهبانی از جان و مال مردم را در جاده ها انجام می دهد و این وظیفه در فصل زمستان اهمیتش کمی بیشتر از بقیه فصول می شود زیرا در استان چهار فصل ما بعلت بارش برف وباران اگر از خودگذشتگی راهداران نبود راهبندان و مسدود شدن جاده ها بر اثر ریزش کوهها جان مردم را به شدت در خطر می انداخت. راهداران این روزها در جاده های کوهستانی با دمای زیر صفر درجه مشغول باز کردن جاده هایی هستند که گاها تا راه بسته نشود متوجه میزان تلاش و از خودگذشتگی این قشر زحمتکش نخواهیم شد.

راه ارتباطی یک شهر نبض حیاتی یک شهر است و اگر خدای ناکرده این نبض برای دمی کند بزند یا از کار بایستد تهدیدهای جانی و مالی بسیاری مردم ساکن در آن شهر را به مخاطره خواهد انداخت . هفته ی راهداری بهانه ایست برای تقدیر از جان برکفانی که این روزها در جای جای جاده های برف گیرمان دیده میشوند و شبانه روز در حال خدمت رسانی به مردم هستند وظیفه ی راهداران آنقدر خطیر است که اگر یک شب برفی حتی لحظه ای در کار خود تعلل کنند در اثر بارش باران و یا وقوع سیل و در پی آن ریزش کوه هموطنان زیادی بخاطر این موانع از حرکت باز می ایستند و گاه بعلت یخ زدگی جاده از مسیر خارج می شوند و خطرات بسیاری تهدیدشان می کند ، بی شک سلامت جاده هامان را مدیون راهداران عزیزی هستیم که این روزها و شبها خواب را بر خود حرام کرده اند تا به امید خدا هیچ هموطنی در جاده نماند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات