تاریخ خبر:آذر ۲۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:25986

در بیانیه مشترکی مطرح شد:
مواخذه حرمت شکنان مراسم روز دانشجو از مجاری قانونی و حقوقی

دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه و ابوالفضل ملاعلی مسؤول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تقبیح این حرمت شکنی‌ها در روز دانشجو، دستور رسیدگی به موارد فوق و مواخذه حرمت شکنان را از مجاری حقوقی و قانونی دانشگاه صادر کرده و مترصد و پی‌گیر آن تا مرحله نهایی می‌باشیم.

به گزارش دنانیوز، در پی اتفاقات صورت گرفته در برنامه روز دانشجو دانشگاه علوم پزشکی که به برخی نهادهای انقلابی توهین و برنامه های سخیفی اجرا شده بود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مسؤول دفتر نهاد مقام معظم رهبری بیانیه مشتکری صادر کردند.

متن کامل بیانیه:

بسم الله الرحمن الرحیم
دانشگاه‌ها را بسازید، محیط دانشگاه را محیط انقلابی و اسلامی کنید (مقام معظم رهبری۸ /۳ /۷۱ )

دانشگاه جایگاه رفیع و فرهیخته پروری است که در بین همه ارکان یک کشور از  اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی که در حوزه سلامت به حق پیشران دانشگاه‌ها در کشور می‌باشند در این میان اهمیت سلامت معنوی را نباید فراموش کرد، سلامتی که تبلور یافته در ایمان و اخلاق و عمل صالح می‌باشد لذاست که از مهمترین معاونت‌های دانشگاه معاونت فرهنگی است که باید نقش بی بدیل را در این عرصه ایفا کنید و از این روست که مدیریت برنامه‌های  فرهنگی و مذهبی  پیشنهادی از سوی دانشجویان پس از نظر نهایی شورای فرهنگی  و دفتر  نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، به عهده این معاونت نهاده شده است تا  به دقت و به طور صحیح آنها را برگزار کنید.

از جمله برنامه‌های پیشنهادی که از سوی دانشجویان، هر ساله برگزار می‌شود  برنامه  ۱۶ آذر  روز دانشجو است که در دانشگاه ما طبق مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه یک سال تشکل‌های اصول‌گرا  و سال دیگر تشکل‌های اصلاح طلب برگزار می‌کنند امسال تشکل‌های اصلاح طلب (تشکل وحدت اسلامی و تشکل پیروان خط امام (ره) برگزاری مراسم  این روز را به عهده گرفتند که می‌بایست محترمانه و بدون حاشیه و جنجال آفرینی برگزار می‌کرد که چنین نشد و از آنجا که این جانب رئیس دانشگاه به جهت دیدار با وزیر بهداشت در این مراسم حضور نداشتم و نیز اینجانب مسئول دفتر نهاد رهبری به جهت شروع هنجار شکنی ها مراسم را ترک نمودم، متاسفانه برگزاری این مراسم  توسط این دو تشکل  با حرمت شکنی‌های زیاد و زیر پا گذاشتن ارزش‌های دینی و انقلابی و اخلاقی توام بود که حقیقتا غیر قابل اغماض می‌باشد و بی‌شک مواخذه و عواقب سوء و تبعات حقوقی و قانونی  این بی حرمتی‌ها  و هنجار‌شکنی‌ها  گریبان‌گیر مدیریت معاونت فرهنگی دانشگاه به جهت سوء مدیریت و جنجال آفرینان این مراسم، بویژه دبیران این دو تشکل خواهد بود.

لازم به ذکر است اگر چه لزوم ایجاد فضای باز منطقی برای تبادل نظرات علمی، دینی، فرهنگی و سیاسی در دانشگاه  به عهده ما است، اما در عین حال صیانت از ارزش‌های اسلامی و حرمت دانشگاه و دانشگاهیان وظیفه دیگری است که بر دوش ما نیز نهاده شده است لذا دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه و ابوالفضل ملاعلی مسؤول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تقبیح این حرمت شکنی‌ها  در روز دانشجو، دستور رسیدگی به موارد فوق و مواخذه حرمت شکنان را از مجاری حقوقی و قانونی دانشگاه صادر کرده و مترصد و پی‌گیر آن تا مرحله نهایی می‌باشیم.

دکتر اورنگ ایلامی رییس دانشگاه
ابوالفضل ملاعلی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات