تاریخ خبر:آذر ۲۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:25978

ایلامی عنوان کرد:
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزبان نخستین همایش علمی، آموزشی هموفیلی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۲۹ آذر سال جاری میزبان نخستین همایش علمی، آموزشی هموفیلی است

به گزارش دنانیوز، اورنگ ایلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش یک روزه آموزش و بررسی چالش های هموفیلی، معرفی هر چه بیشتر این بیماری، آموزش مردم و دستیابی به مطالب روز علمی در زمینه هموفیلی است.
وی افزود: استادان مطرح رشته هموفیلی، جمعی از کارکنان بهداشتی، درمانی و عموم مردم کهگیلویه و بویراحمد در این همایش حضور می یابند.
ایلامی بیان کرد: این همایش با همکاری کانون هموفیلی ایران و به همت نمایندگی این کانون در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
وی عنوان کرد: مکان برگزاری این همایش نیز سالن دکتر کنعانی جنب بیمارستان امام سجاد (ع) شهر یاسوج خواهد بود.
هموفیلی دسته ‌ای از بیماری ‌های ارثی بوده که توان بدن انسان برای ایجاد لخته و انعقاد خون به منظور جلوگیری از خونریزی در صورت پاره شدن رگ مختل شده است.
یک هزار و ۴۸۰ بیمار خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، ام.اس، دیالیزی و پیوند کلیه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد حدود ۴۰ نفر هموفیلی است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات