تاریخ خبر:آذر ۲۴, ۱۳۹۶ شماره خبر:25965

به گزارش دنانیوز:
بیانیه مشترک ۳ تشکل دانشجویی پیرامون اتفاقات روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

در این برنامه علنا از سران فتنه نام برده و حمایت شد و همچنین در تمام قسمت های مراسم, از سخنرانان، اجرای تئاتر، پخش کلیپ و شعرخوانی به طور مستقیم، به ارزش های اصلی نظام، نهادهای انقلابی، شخصیت های نظام و حتی دانشجویان دانشگاه، توهین شد

به گزارش دنانیوز، در پی برخی اتفاقات که در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج رخ داد، تعدادی از تشکل های دانشجویی این دانشگاه بیانیه ی مشترکی صادر کردند.

متن کامل بیانیه:
بسم الله الرحمن الرحیم
گناه بزرگ فتنه درسال ۸۸ قابل اغماض نیست. مقام معظم رهبری
متأسفانه در چند سال اخیر شاهد آن هستیم که  افراد معلوم الحال و تشکل های دانشجویی هدایت شده از بیرون، به بهانه های مختلف و اخیرا هم به بهانه روز مقدس دانشجو، که فلسفه این روز مبارزه با استکبار و در رأس آن آمریکا می باشد، فضای دانشگاه را با بازی های سیاسی مسموم کرده و عوامل فتنه ننگین سال ۸۸ را تطهیر و قبح زدایی می کنند.
ضمن احترام به فعالیت تشکل های دانشجویی و کانون های مختلف دانشگاه و حتی شرکت فعالانه در آن ها برای رسمیت بخشیدن به برنامه و احترام به برگزار کنندگان و ساحت مقدس دانشجو و دانشگاه، اما همواره برنامه های این تشکل ها در دانشگاه دارای حاشیه هایی ضد ارزش های اسلامی و گاها توهین آمیز می باشد و کسی هم تاکنون پاسخگو نبوده است.
آخرین مورد از موارد متعدد این رویه، سه شنبه شب ۲۱ آذر ۹۶ به بهانه روز دانشجو در سالن حکیم جرجانی اتفاق افتاد که بیان چند نکته، ضروری به نظر می رسد:
۱- اجرای برنامه های این تشکل ها با حمایت همه جانبه مسئولین دانشگاه و برخلاف مصوبات کمیسیون دانشجویی استان و شورای فرهنگی دانشگاه همراه با ورود و حضور ده ها نفر غیر دانشجو ، در حالی که فضای کافی برای نشستن دانشجویان دانشگاه خودمان نبوده، اجرا شد و تاکنون نیز کسی پاسخگو نبوده است!
۲- در این برنامه  علنا” از سران فتنه نام برده و حمایت شد و همچنین در تمام قسمت های مراسم, از  سخنرانان، اجرای تئاتر، پخش کلیپ و شعرخوانی به طور مستقیم، به ارزش های اصلی نظام، نهادهای انقلابی، شخصیت های نظام و حتی دانشجویان دانشگاه، توهین شد.
۳- یکی از نکات تلخ این جاست که مسئولین دانشگاه و حتی دفتر نهاد در حالی که پای ثابت این برنامه بوده و هستند نه تنها هیچ واکنش جدی به اتفاقات توهین آمیز نشان نمی دهند، بلکه کوچکترین واکنش اعتراضی یا انتقادی را از سالن اخراج و یا به گونه ای تحقیر آمیز خاموش میکنند که دیگر امکان کوچکترین اعتراض یا ارائه آزادانه نظری برای دانشجو باقی نماند.
۴-در برنامه اخیر هم کما فی السابق تمام سناریوهای توهین آمیز به نوعی تکرار شد،
✔️ دانشجوی سخنران از سران فتنه نام برد و حمایت کرد…
✔️سخنران مدعو ،ضمن حمایت از سران فتنه ،مستقیما” به جامعه زنان، با عنوان زنان پستو نشین و رخت شو  نام برد و همچنین در جایی دیگر از سخنانش به تقلیل جایگاه حجاب زن پرداخت.
✔️شاعر برنامه در شعر سراسر مستهجن خود، نهاد انقلابی سپاه، سپاهی که امام خمینی (ره) درباره ی آن فرمودند:« اگر سپاه نبود کشور هم نبود» را که بخش عظیمی از امنیت خود را مدیونشان هستیم، با ساواک مقایسه و حتی ابایی از کفرگویی نیز نداشت.
لذا دو روز منتظر اقدام مسئولین دانشگاه ماندیم، اما هیچ کس پاسخگو نبود. انگار نه انگار اتفاقی افتاده است! اتفاقاتی که به نحوی حتی صدای متدینین بیرون از دانشگاه را نیز بلند کرده است. تقاضای ما از مسئولان محترم  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، جناب آقای دکتر ایلامی(ریاست محترم دانشگاه)، حراست دانشگاه و مسئول محترم دفتر نهاد رهبری دانشگاه، این است که موضع خود را نسبت به فتنه ۸۸، هتک حرمت صورت گرفته توسط مجریان برنامه، شاعر برنامه ، سخنران برنامه و به طور کلی چنین برنامه هایی  اعلام  نمایند.
بی صبرانه، منتظر اقدام عملی شما جهت اقناع جامعه دانشجویی و برخورد لازم در برابر چنین برنامه هایی هستیم، در غیر این صورت  منتظر واکنش های بعدی دانشجویان انقلابی در این دانشگاه باشید.
بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

 • مریم ۱:۲۵ شنبه, ۲۵ آذر, ۱۳۹۶
  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  متاسفانه یکی از دلایل این اتفاقات عدم اگاهی قشر دانشجو از خیانتی هست که سران فتنه به کشور کردند و اینکه فکر می کنند اونها تنها به دلیل اعتراض به انتخابات ۸۸ در حصر هستند و به خیانتهایی که کردند اگاه نیستند و گرنه چرا با وجودی که دولت در دست گروه اونهاست باز حصر شکسته نشده، و در زمان زندانی شدن انها خود اقای روحانی دستور این کار رو دادند

  امتیاز به این نظر: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

  نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات