تاریخ خبر:آذر ۲۲, ۱۳۹۶ شماره خبر:25947

رئیس صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد:
بافندگان صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات دریافت می‌کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده بافندگان صنایع دستی این استان از طریق معرفی به صندوق کار آفرینی امید تسهیلات دریافت می‌

به گزارش دنانیوز به نقل از تسنیم ، داریوش دیودیده در نشست سه جانبه بین رئیس مرکز ملی فرش ایران، سازمان صنعت، معدن وتجارت و همچنین صندوق کار آفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این نشست با هدف حمایت‌های مالی از صنعت فرش دستباف استان برگزار شد، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در زمینه حمایت از صنایع دستی و فرش این استان آمادگی کامل دارد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

دیودیده ابراز کرد: تاکنون حمایت‌های ویژه‌ای از صنوف استان بویژه صنعت فرش داشته و امید داریم در راستای این تفاهم نامه، از پرداخت تسهیلات به صنوف مختلف بویژه کارگاه‌های فعال قالیبافان سرعت بیشتری دهد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز در این نشست با اشاره به تفاهم نامه کشوری، عنوان کرد: در طی چند سال اخیر صندوق کار آفرینی امید کشور حمایت‌های مالی از کارگاه‌های قالی بافی داشته و به تبع آن اشتغال زایی خوبی در زمینه فرش صورت گرفته است.

حمید کارگر با تاکید بر اینکه برای پویایی صعت دست بافته‌ها از هیچ حمایت و هدایتی دریغ نمی‌کنیم، افزود: براساس تفاهم نامه انجام شده تاکنون مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به قالی بافان در سراسر کشور پرداخت شده است.

مدیر صندوق کار آفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: علیرغم موانع و مشکلات موجود، از خدمات خود به صنعت فرش بویژه کارگاه‌های فعال قالیبافان کوتاهی نداشته‌ایم.

ارسلان حسن‌پور ابراز کرد: خواهان شناسایی کارگاه‌های فعال و متخصص هستیم که بتوانیم به عنوان پشتیبان وپرداخت تسهیلات برای کمک به رونق تولید، بازاریابی، اشتغال زایی و صادرات فرش و همچنین جلوگیری از انحراف تسهیلات اعطایی اولویت کاریمان است.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات