تاریخ خبر:آذر ۱۸, ۱۳۹۶ شماره خبر:25842

به گزارش دنانیوز:
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد انجام شد+تصویر

خانم پروانه نیکمرام به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و استانی معرفی شد

به گزارش دنانیوز، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: در تئولوژی توسعه تفاوتی بین جایگاه زن و مرد نمی بینیم. امام راحل در انقلاب اسلامی جایگاهی برای زن ترسیم کرد که این جایگاه زبانزد عام و خاص است.

وی افزود: تکریم بانوان و فضا دادن در مسایل اجتماعی، مدیریتی، سیاسی و اقتصادی یک راهبردی است که الزام پیشرفت کشور ماست.

احمدی بیان کرد: این تفکر که مردان صرفا یا اینکه به این اکتفا کنیم چون زنان در مسیر شغلی خود دنبال تحقق توقعاتشان می شوند به ما اجازه نمی دهد که فضا را برای بانوان در جامعه محدود کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: جناب دکتر روحانی وعده دادند که از توانمندی بانوان و جوانان استفاده شود و به همین منظور نمی توانستیم تنها به شعار اکتفاء کنیم و عملا به این وعده جامعه عمل پوشانیدیم و ان شاء الله آرام آرام در عرصه های دیگر با توجه به تجربه و تخصص از توانمندی بانوان استفاده خواهیم کرد.

همچنین «صابر مظاهری»، مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با اشاره به وضعیت پروژه های ورزشی کارگران استان گفت: مجموعه های ورزشی یاسوج فعال است و درآمدزایی خوبی دارد، مجموعه گچساران راه اندازی شد و مجموعه ورزشی شهرستان دنا نیز در حال احداث است که خوابگاه های این مجموعه پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد و سایر قسمت ها به اتمام رسیده است.

وی افزود: مطالبات ۱۵ساله کارکنان تعاون، کار و رفاه اجتماعی را پرداخت کرده ایم و بی شاز ۱۰ دستگاه خودرو جدید به ناوگان نقلیه این اداره کل اضافه شده است.

مظاهری نرخ مشارکت اقتصادی استان را ۳۴درصد عنوان و بیان کرد: نرخ بیکاری استان از ۱۷٫۷ در سال ۹۲ به ۱۳٫۲ در سال ۹۶ رسیده است.

وی اضافه کرد: در چهار سال اخیر از تعاونی‌های صوری، خانوادگی و غیرفعال به سمت ایجاد تعاونی‌های دانش بنیان و جمعی حرکت کردیم.

حجت‌الاسلام رهام سجادی، مسئول امور فرهنگی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم، گفت: برخی در این استان حریصانه به دنبال قدرت هستند باوجود اینکه توانایی آن کار را نداشته باشند .

وی با بیان اینکه یکی از بهترین نیروهای اداره کل کار استان کهگیلویه و بویراحمد، خانم نیک‌مرام است، افزود: ایشان نیروی متخصص اداره کل کار، و سال‌ها در حوزه تخصصی این اداره‌کل که همان اداره کار و مغز اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، فعالیت می‌کرد و در صورتی که ایشان در این حوزه نبود، خیلی از اتفاقات می‌افتاد .

حجت الاسلام سجادی خطاب به خانم نیک‌مرام، مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، گفت: با برنامه‌ریزی، کنترل و سازماندهی، نظارت و تعامل با دیگر دستگاه‌ها وظایف محموله را انجام دهد .

وی با اشاره به این ضرب المثل صحبتهای خود را خاتمه داد؛” هر کس چاقو بزرگی در دست دارد لزوما آشپز ماهری نیست”.

وحیده نگین، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، نیز در این آیین گفت: خوشحالم که یکی از توانمندترین بانوان کشورمان به این مسئولیت منصوب شده است. خانم نیکمرام تمام مراحل اداری را گذرانده او از صفر شروع کرد و اکنون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی با بیان اینکه وجود بیشترین مدیرانی پایه و میانی زن در وزارت تعاون افزود: ۱۳۶۸ مدیر زن در سازمانهای زیر مجموعه تعاون وجود دارد که ۳۵ نفر زن در سطح مدیرکل و بالاتر است.

در این آیین از خدمات صابر مظاهری، مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و پروانه نیک مرام به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

لازم به ذکر است که مظاهری بعنوان مشاور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات