تاریخ خبر:آذر ۱۲, ۱۳۹۶ شماره خبر:25810

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:
مردم به دلیل مسائل قومی و قبیله ای، کودک آزاری را گزارش نمی دهند

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی هشت ماهه امسال تعداد افرادی که با اورژانس اجتماعی استان با موضوع کودک آزاری تماس می گیرند خیلی پایین و در حد سه نفر بوده است.

به گزارش دنانیوز و به نقل از ایسنا، ‌هوشنگ سیاوش پو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: معمولا مردم این استان به دلایل عدم حساسیت به موضوع، مسایل فرهنگی و قومی و قبیله ای بودن بافت استان کودک آزاری را گزارش نمی دهند.

وی بیان کرد: طی هشت ماهه امسال تعداد افرادی که با اورژانس اجتماعی استان با موضوع کودک آزاری تماس می گیرند خیلی پایین و در حد سه نفر بوده است.

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این را می دانیم که آمار کودک آزاری در این استان بالاتر از این تعداد است اما گزارش داده نمی شود که ما هم برای رصد، کشف و شناسایی با مشکل روبه رو هستیم.

سیاوش پو تصریح کرد: برخی مسایل برای مردم این استان مساله نیست اما هم اکنون کودکان کار خیابان برای ما یک مساله است.

وی با بیان این مطلب که کودک آزاری در مجموع سه جنبه دارد، ادامه داد: اولین نوع کودک‌آزاری جسمی و فیزیکی است که در این نوع کودک براثر شلاق زدن، کوبیدن کودک به دیوار، سوزاندن او با آب جوش یا سیگار آسیب جسمی می‌بیند .

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دومین نوع، آزارهای جنسی است که شامل استفاده از هرگونه رفتار روشن جنسی یا نمایش رفتارهای جنسی، تماس‌های جنسی، تجاوز و هر گونه بهره‌برداری جنسی از کودکان است . در این زمینه باید به کودکان آموزش و تربیت داده شود و نسبت به اتفاقات و جاهایی که می تواند تهدیدشان کند، آشنا شوند. والدین باید مراقب و مواظب کودک باشند تا مورد آزار و سوء استفاده دیگران قرار نگیرند.

سیاوش پو سومین نوع کودک‌آزاری را عاطفی و روانی خواند و تصریح کرد: هر نوع رفتار نامناسب که بر عملکرد رفتاری و شناختی و عاطفی کودک تاثیر منفی داشته باشد مثل آزارهای کلامی و غیرکلامی، تحقیر و سرزنش، تهدید و حتی تمسخر را شامل می‌شود .

وی با بیان اینکه آگاهی مردم استان از فوریت های اورژانس اجتماعی بهزیستی( خط تلفن ۱۲۳) ضعیف است، اضافه کرد: رسانه ها و مطبوعات در زمینه جا افتادن خط ۱۲۳ در بین مردم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کنند تا مردم استان موارد کودک آزاری را با تماس با خط ۱۲۳گزارش دهند و مددکاران اجتماعی بهزیستی برای رسیدگی به موضوع پیش آمده به سرعت وارد عمل شوند.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات