تاریخ خبر:آذر ۱۱, ۱۳۹۶ شماره خبر:25796

به گزارش دنانیوز:
خانه فقرا در یاسوج برق ندارند اما باغ شهرهای غیرمجاز چشم‌ها را می‌نوازد

خانه‌های برخی فقرا در شهرک الغدیر یاسوج برق ندارند اما کمتر از دو کیلومتری‌شان، روشنایی «باغ شهرهای» غیر مجاز مدیران و افراد پول دار در سروک زیبا چشم‌ها را می‌نوازد.

به گزارش دنانیوز از یاسوج، سال گذشته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از پایان برق رسانی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار این استان خبر داد ولی کمتر از یک سال از وعده مدیر نگذشت که دم خروس بیرون زد تا مشخص شود هنوز بیخ گوش مرکز استان برخی اهالی شهرک الغدیر برق ندارند.

بیش از ۲۰ خانوار در شهرک الغدیر یاسوج در یک کیلومتری ایستگاه فوق توزیع برق تل خسرو از نعمت برق بی‌بهره بوده و دوندگی‌های بی‌نتیجه دو سال گذشته آنان را نیز خسته کرده است.

اهالی این خیابان می‌گویند طی ۲ سال گذشته با وجود دوندگی‌های فراوان به دلیل بی‌توجهی مسئولان شرکت توزیع برق به جایی نرسیدیم و تنها امروزو فردا می‌شنویم و دیگر از وعده‌های سرخرمن مسئولان برق خسته شده‌ایم.

برخی اهالی شهرک الغدیر برق ندارند ولی در کمتز از ۵ کیلومتری آنان «باغ شهرهای سروک» که از قضای روزگار به طور غیرقانونی در بهترین زمین های کشاورزی ساخته شده‌اند قبل از ساخت شبکه برق آنان احداث شده است.

مسئولان باید پاسخگو باشند که چگونه افرادی که پروانه ساختمانی داشته برق ندارند ولی باغ شهرهای غیرقانونی سروک که متعلق به افراد صاحب نفوذ اداری و پولداران بوده مشترک برق شده‌اند

یکی از اهالی شهرک الغدیر به تسنیم می‌گوید: دوسال است برق نداریم و مسوولان شرکت برق هم پاسخگویمان نیستند و در یک کلام «اینجا عدالت معنایی ندارد».

نیک عهد افزود: اهالی این خیابان دارای پروانه ساختمانی هستیم ولی چون در سیستم اداری کسی را نداریم باید از ابتدائی‌ترین امکانات یعنی داشتن برق محروم باشیم.

وی با بیان اینکه پرونده‌ای با شماره ۹۶۵۰۰۵۲ در شرکت توزیع نیروی برق تشکیل داده‌ایم ولی خبری از بررسی و نتیجه مطلوب نیست و البته دیگر اسم این شهرک را از الغدیر به الفقیر تغییر داده‌ایم.

اعتبار نداریم/پاسخ «باغ شهرهای سروک» را دادیم

رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد در این زمینه به تسنیم گفت: هر آنچه در زمینه برق رسانی به اهالی شهرک الغدیر وظیفه برق شهرستان بوده از جمله بحث طراحی را انجام داده‌ایم و به شرکت توزیع نیروی برق استان ارائه شده و در زمینه برق رسانی منتظر مدیرعامل هستیم.

اسماعیل یوسفی اظهار داشت: اعتبار برای برق رسانی نداریم و به محض تامین اعتبار به طور حتم مشکل اهالی شهرک الغدیر برطرف می‌شود ولی هم اکنون هرآنچه وظیفه شهرستان بوده، انجام داده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم که چگونه برای برق رسانی به «باغ شهرهای» غیر مجاز سروک اعتبار دارید ولی برای مردمی که دارای پروانه ساختمانی هستند، اعتبار نیست؟، افزود: در زمینه باغ شهرهای سروک به دستگاه‌های که باید پاسخ دادیم و البته باغ شهرهای سروک را قبل از اینکه اهالی شهرک الغدیر مشکل برق داشته باشند، برق رسانی کردیم.

امیدواریم مسئولان وزارت نیرو و دستگاه‌های نظارتی در این زمینه با جدیت ورود کرده و اجازه ندهند با برخی اقدامات غیر قانونی و خلاف روال معمول و اداری خدشه‌ای به اعتماد عمومی مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب اسلامی وارد شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات